PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Třetí tříkrálový večer hudby, poezie a obrazů


Hudba / rock, klasická hudba, varhany
Město: Písek

Datum: 13.01.2019 od 18:00 hod.

Místo: Koncertní síň Trojice

Cena: 90 Kč v předprodeji, 110 na mí

 
 

Účinkují: Petr Hejna, Břetislav Bakala, Milan Princ
hosté: Stanislav Zemek, Jarda Kulanda, Petr Hejna ml.

Obdobně jako v předchozích dvou letech vystoupí tato trojice umělců z Písecka v koncertní síni Trojice.

Úvodní set bude patřit královskému nástroji, tedy tónům varhan, kterým vdechne život Břetislav Bakala, sekundovat mu bude opět mladý houslista Stanislav Zemek, a to jak v repertoáru dávných mistrů, tak v improvizacích na rockovou klasiku, a J. Kulanda na kontrabas.

Poetické vstupy nabídnou ochutnávku z tvorbu básníka a textaře Milan Prince, známého nejen z letité spolupráce s dalším píseckým rodákem Romanem Dragounem.

Dvojice Petr Hejna (kytara, programování nástrojů, vizualizace), a Břetislav Bakala (klávesové nástroje) představí muzikanty původem z Prahy a Brna, ale léta patřící k písecké hudební scéně. Jejich blok rockové hudby pro náročnější posluchače s poetickými texty umocňuje synchronní projekce.

Videa z r. 2018
https://www.youtube.com/watch?v=OKxMUDCqR4Y
https://www.youtube.com/watch?v=wpfepYfF2TU
https://www.youtube.com/watch?v=nueqcJJTGN0

Petr Hejna st. * 1955, absolvent pražské grafické školy, se hudbě aktivně věnuje od počátku 70. let, jeho kapelou tehdy prošla řada muzikantů, později působících např. v kapelách Motor Jany Kratochvílové, George a Beatovens Petra Nováka, 5P Luboše Pospíšila, doprovázejících Jiřího Stivína, Michala Prokopa, či dále úspěšných krom rocku i na poli jazzové i vážné hudby. Je autorem veškeré hudby a textů, žije na usedlosti v nedalekém Třebkově.

Břetislav Bakala * 1957 je po léta známý coby člen nedávno zaniklé kapely Good Company (dříve Dolmen) nebo stále aktivního bluesrockového Bluesandu, jeho brněnské jazzové začátky jsou spojeny se zpěvačkou Mirkou Křivánkovou a kapelou CHASA. Poslední roky působil jako stálý studiový spolupracovník pravděpodobně trvale nuceně stagnující kapely 2 Generations, kde byl krom Petra st. nedílnou součástí Petr Hejna ml., od jeho první CMP v r. 2015 však mu zdravotní důvody brání v plně aktivní hře.

Milan Princ * 1958, výrazný písecký poeta, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka, je nejen místním znám jako autor poezie knižní i coby respektovaný textař, spojený především s dalším zdejším rodákem a přítelem Romanem Dragounem, ale i se spoustou dalších osobností naší hudební scény. S Petrem Hejnou je dlouhodobě pojí vztah ke kvalitní muzice, prosté plytkých textů a laciných hudebních postupů, vzájemně si rovněž několikrát přispěli účastí na svá alba, na albech obou tvůrců se podílejí četní spřátelení prestižní hosté.

Trojici postarších protagonistů (úhrn jejich věku čítá bezmála 190 let) v Trojici doplní mladí hosté - houslista Stanislav Zemek a možná jako loni i zakládající člen rodinného dua 2 Generations Petr Hejna ml., pokud mu to zdravotní stav umožní.


Více o akci Třetí tříkrálový večer hudby, poezie a obrazů na webu akce