PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Noc literatury 2018


Festival / literární meeting
Město: Tábor

Datum: 13.06.2018 od 18:00 hod.

Místo: Tábor, Staré Město

Cena: zdarma

 
 

Noc literatury je literární happening, který si klade za cíl seznamovat veřejnost se současnou evropskou literaturou. V Táboře se Noc literatury koná již po šesté v řadě a vždy ji navštíví téměř 1000 návštěvníků. Stavte se letos i vy!

Ptáte se, jací hosté letos přijali naše pozvání? Jsou to manželé Kateřina a Miroslav Nimrichtrovi, novináři Petr Vizina a Izabela Niepřejová, kočičí máma a pedagožka Petra Žallmannová, scénáristka a překladatelka Tereza Semotamová a v neposlední řadě také herec Aleš Procházka, kterého možná znáte jako dabéra Severuse Snapea z filmů o Harrym Potterovi.

A kam se s námi letos podíváte? Stavte se v antikvariátu Bastion, v literární kavárně Jednota, v Kočičí kavárně U Surinky, v Muzeu pivovarnictví i na matrice! Na všech místech začnou naši hosté paralelně číst úderem šesté hodiny večer a každou půl hodinu svou ukázku zopakují až do půl deváté večer. Obkružte Staré Město a bavte se!

PS: Máme pro vás také bohatý doprovodný program! Všechny rodiče a jejich ratolesti zveme na rodinné čtení od 15 do 18 hodin do dobročinného obchodu hospice v OD Dvořák. Celou Noc literatury také netradičně zakončíme - v půl deváté zamiřte na veřejné fórum na Žižkovo náměstí. Popovídáme si tu o literatuře, kultuře a podpoříme veřejnoprávní média.

Prožijte spolu s námi šestou literární noc pod hvězdami - 13. června od 18 do 22 hodin.


Více o akci Noc literatury 2018 na webu akce


e-mail na pořadatele: katerina.simova@mkta.cz
Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


NEREZ & LUCIA

Hudba / koncert
Jihočeské divadlo
24.03.2019 od 19:00 hod.

 

Domaci@stesti.hned

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.03.2019 od 19:00 hod.