PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909


Divadlo / komedie




Město: České Budějovice

Datum: 15.04.2018 od 19:00 hod.

Místo: Jihočeské divadlo

 
 

 Hraje ochotnický spolek Cimrfraj. Známá hra génia Járy Cimrmana v podání ochotnického spolku Cimrfraj z Veselí nad Lužnicí.

Osoby a obsazení:
Náčelník Karel Němec: Petr Vach
Pomocný učitel Václav Poustka: Petr Kajnar
Lékárník Vojtěch Šofr: Radovan Vojtek
Potah Varel Frištenský: Vojtěch Nestával
Americký Čech Jiří Beran: Radek Hruška
Seminář a průvodní slovo: Jiří Bradáč
Hudební doprovod: Jiří Emmer

Benefiční představení pro Středisko rané péče v Českých Budějovicích, které poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým a kombinovaným postižením. Všem, kteří se rozhodnou zakoupit vstupenku na toto představení, a tím zároveň přispět na činnost Střediska rané péče v Českých Budějovicích, moc děkujeme a přejeme hezký, nejen divadelní zážitek.





SMUTÉNKA: Zemřel náčelník Divadla Pod Čarou Miroslav Pokča Pokorný

V nedožitých 61 letech zemřel po dlouhé nemoci principál, náčelník a zakladatel píseckého Divadlo Pod čarou a organizátor mnoha kulturních a společenských akcí na Písecku Miroslav Pokča Pokorný. Divadlo, klub zakládal v roce 2000 s přáteli ze šermířské skupin Rival. Od té doby tam přivezl nespočet skupin a uspořádal nesčetně představeních. Pod jeho taktovkou se konal také festival Rockem proti ROCKEM PROTI RAKOVINĚ open air festival Ražice nebo písecká Neckyáda na milované Otavě.  "Za kapelu 200ZBRANÍ i za sebe, ti moc chci poděkovat za všechno cos vykonal pro píseckou scénu. Bez tebe by v Písku byla kulturní bída a nuda. Pro Divadlo Pod čarou ses obětoval. Nikdy nezapomenem...," napsali například kamarádi a připojily se další stovky lidí i kapely jako UDG, Imodium, Krypton, Honza Křížek, Kámo, nahoď aj. I my se připojujeme. Upřímnou soustrast všem a děkujeme za společné akce i chvíle a nezištnou, srdíčkovou podporu kultury. Poslední rozloučení s Miroslavem Pokorným se bude konat v pátek 12. června v 10.30 hodin v Divadle Pod čarou. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


R.U.R. (Karel Čapek) - Divadlo Na břehu

Divadlo / drama
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
07.06.2026 od 17:00 hod.

 

MIMIfest - 4. ročník

Festival / pro děti
Mimi Kafe
07.06.2026 od 10:00 hod.