PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Houpačka 2017


Festival / charitativní-multižánrový festival
Město: Velešín

Datum: 19.08.2017 - 20.08.2017 od 13:00 hod.

Místo: fotbalové hřiště

Cena: 100-150, děti a ztp zdarma

 
 

„HOUPAČKA 17...aneb my vám-vy nám“
charitativní a multižánrový festival

Oblíbený multižánrový a charitativní festival „ HOUPAČKA....aneb my vám-vy nám“ letos oslaví již 5. narozeniny od svého znovuzrození.Loňský ročník znovu překonal dosavadní rekord a byla vytěžena částka 87 917,-Kč, která byla předána mamince zesnulé Adélky a použita na úhradu drahé léčby, kompenzačních pomůcek a dalších nezbytných výdajů spojených s neutěšeným zdravotním stavem malé Adélky, která i přes veškerou snahu své těžké nemoci podlehla. Věříme, že letos se i díky vám Houpačka ponese v radostném duchu a bude opět plná usměvavých tváří a pohody.

Houpačka se stěhuje !

Z důvodu prodeje statku „U Hamerníků“ jsme byli nucení hledat Houpačce, alespoň na tento rok, provizorní domov a protože jsme chtěli, aby zůstala na půdě Velešína, byl vybrán areál fotbalového hřiště, který poskytuje nezbytné zázemí a vedení místního klubu nám vyšlo ochotně vstříc.
Festival plný hudby, tance, exhibicí, atrakcí, prezentací, soutěží a který nebude ošizen ani o tradiční benefiční běh, proběhne v sobotu 19. srpna 2017 od 13.00 hod.
Jsme přesvědčeni, že na novém působišti, neztratí Houpačka nic ze svého lesku a vy, návštěvníci a partneři, na ní dokážete opět vykouzlit skvělou atmosféru, aby mohl náš-váš festival splnit své poslání, bavit a pomáhat dobré věci!

HOUPAČKA POMÁHÁ.......

Spolek 2/4 + spolek METODĚJ + Houpačka to je již nerozlučná trojice, jež se snaží pomoci dětem a jejich rodinám se vzácným metabolickým onemocněním a jinak tomu nebude ani letos. Tentokrát jsme se zaměřili na vzdělání :)
Výtěžek Houpačky 2017, bychom rádi věnovali dětem jejíchž vážné onemocnění dlouhodobě či trvale nepříznivě ovlivňuje možnost vzdělávání a zapojení do školního kolektivu.
Většina těchto dětí vyžaduje pomoc asistenta při vyučování, nebo přítomnost rodiče ve škole. Náklady na zdravotní péči o „vzácné“ děti jsou značné, v některých případech může pracovat pouze jeden z rodičů a proto na speciální pomůcky či podpůrné kroužky, které těmto dětem umožní nástup do vzdělávacího zařízení, nebo usnadní výuku, často nezbývají prostředky.
Nevyléčitelná nemoc se odráží nejen do častých absencí ve škole, ale také do nejrůznějších poruch učení, paměti, pozornosti, vyjadřování a psychomotoriky.I přesto mohou děti navštěvovat běžnou mateřskou či základní školu a zažít radost z úspěchu a z kontaktu s kamarády.
Po zralé úvaze a konzultaci se spolkem Metoděj, který zaštiťuje děti a rodiny se vzácným metabolickým onemocněním jsme se rozhodli, že se Houpačka bude snažit podppořit 4 konkrétní děti a jejich rodiny. (konkrétně viz leták)
Na co se můžete těšit?
Spolek 2/4, který je organizátorem festivalu Houpačka si jako další cíl vytyčil seznamovat širokou veřejnost s alternativními kulturními projekty se kterými se za normálních okolností jen tak nesetka a dávat také prostor neziskovým organizacím pro jejich prezentaci.

Od 14.00 hodin startuje z parkoviště JIHOSTROJE „benefiční běh pro Metodějáky“ , který lze absolvovat jakýmkoli bezmotorovým způsobem.

Areál fotbalového hřiště otevře brány ve 13.00 hod.

NATURAMED STAGE
Taneční vystoupení: Deep Skillz Cree, Budside
Hudební vystoupení: Bombarďák, Ghost of you, Vložte Kočku, Dirty Blondes
Bikerr show: Ridewheel
Dále pak….Dražba pro Metoděje a stand up comedy Na Stojáka (Karel Hynek a Arnošt Frauenberg)

PREZENTACE
Potravinová banka Jčk, Český červený kříž Prachatice, spolek Metoděje

DOPROVODNÉ POHOUPÁNÍ
Celá řada zábavných atrakcí pro malé i velké, výtvarná dílna, miniškola práskání bičem, „bufet Madeta“, papírnictví „U tety Marty“, E-ON rodinný program,soutěžní okruh „Metodějoviny“, fotokoutek
+ benefiční prodeje: second hand butik „HOUP“, kadeřnictví „U Janičky“, šperkařství „Luci“, cukrárna „Od babičky“ a další

Hosté festivalu: Dětský domov Žíchovec a Radenín

K dispozici: stanová vesnička, první pomoc, parkování
Vstupné: 100,. Startovné běhu platné i jako vstupenka na celý festival.
150.-vstup na celý festivalu
Děti do 12 let a ZTP ZDARMA

Za spolek 2/4 www.spolek24.cz Kamil Zeman – předseda
kamil.zeman@seznam.cz 606148544

Více o akci Houpačka 2017 na webu akce


e-mail na pořadatele: kamil.zeman@seznam.cz