PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lakomec


Divadlo / komedie / venkovní letní divadelní představení
Město: Veselí nad Lužnicí

Datum: 25.07.2017 od 20:30 hod.

Místo: Kulturní dům Veselí nad Lužnicí - park

Cena: 230 Kč

 
 

Legendární Moliérova komedie komedií ze sedmnáctého století Lakomec v podání Dvorního divadla Hlohovec. Režisér Zdeněk Černín hru citlivě a vkusně upravil do dnešních podmínek. Smát se budete od začátku do konce lapáliím penzisty, který si na stáří něco našetřil a teď by rád své peníze uchránil před svými náročnými dětmi.
Pan Lakomý není žádný prvoplánově hamižný stařík, ale pouze spořivý senior-šedesátník, který si sice našetřil milion na stáří, ale ať počítá, jak počítá – asi mu to stačit nebude. Zvlášť, když jeho děti stále nehodlají dostudovat a navíc mají nároky na vysoký životní standard. Jenomže pan Lakomý má plán, jak zajistit sebe i děti. Pomoci mu v tom má atraktivní čtyřicátnice Frozina.
Podle Molièra napsal a v hlavní roli účinkuje Zdeněk Černín, role intrikánky Froziny se zhostila Hana Tomáš Briešťanská, nositelka Ceny Thálie za rok 2016 (oba herci – Národní divadlo Brno).
Park za KD od 20:30 hodin, v případě nepříznivého počasí ve velkém sále KD, vstupné mimo předplatné: 230 Kč.


Více o akci Lakomec na webu akce


e-mail na pořadatele: film@kd-veseli.cz
SMUTÉNKA: Do hudebního nebe odešel vangelis

 Ve věku 79 let odešel včera do hudebního ráje řecký skladatel Vangelis :( Jeho tvorba zahrnovala zejména filmovou hudbu, kterou všichni znají i z nejrůznějších amatérských i profesionálních sportovních klání i společenských a kulturních akcí. Připomeňme jeho skladby jako Chariots of Fire - Ohnivé vozy, 1492: Conquest of Paradise - Dobytí ráje, The Bounty, Blade Runner, Alexander - Alexandr Veliký, Mythodea či krásnou Hymn a další. Nedílnou součástí bylo i působení na rockové scéně, kdy založil skupinu Aphrodite's Child, jejichž skladbu Rain and Tears zná z rádií také každý posluchač, či spolupráce s Jonem Andersonem (např. skladba I'll Find My Way Home). Vangelis byl držitelem mnoha ocenění - Oscara za nejlepší hudbu, rytíř Řádu čestné legie, komandér Řádu umění a literatury (2017) aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat