PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


B! jako Baugruppe - jedna z cest ke kvalitnímu bydlení


Ostatní / setkání / beseda - architektura
Město: Tábor

Datum: 12.05.2017 od 19:00 hod.

Místo: Trafostanice, Dobrovského ulice

Cena: 0

 
 

 Jedna z cest, jak přijít ke kvalitnímu bydlení.

Přednáška o fenoménu Baugruppe. Německými, švýcarskými a rakouskými městy se šíří nový trend. Lidé se skládají a staví si pro sebe činžovní domy v centrech měst a dávají přednost výstavbě vlastního bydlení šitého na míru s přidanou hodnotou společné zahrady, vlastní terasy, velké pracovny, před koupí hotového bytu. Jsou to ti, kteří nechtějí dojíždět za prací z okrajů měst, ale hledají kvalitu uvnitř města.
U nás dříve známější forma bytového družstva, které nemá dnes takový zvuk, by mohla být lépe uchopena a spolu s dalšími přidanými hodnotami a přístupy pozvednuta do nového lepšího světla. Nezaujatě tomu můžeme říkat "spolkové bydlení", nebo prostě baugruppe (BG).
Tento přístup umožňuje snížit náklady na výstavbu o cca 20-25% a přinést další kvality, které standardní bytový dům nemá. Ke snu o bydlení stačí najít volný pozemek, nebo starší dům k rekonstrukci, zkušeného architekta a projektového manažera, který bude mít stavbu a její plánování na starosti. Jaké jsou výhody, jaká rizika? Přijďte si poslechnout přednášející, kteří se tímto trendem zabývají v Čechách. Nebo potkat lidi, kteří by tak rádi stavěli a najít tak partnery pro projekt. Tohle není jediná cesta, ale jedna z možných. Je právě pro Vás?

přednášející, hosté:

Marek Kopeć
člen skupiny Baugruppe.cz, architekt v ateliéru Kopeć Dušek architekti, vystudoval na fakultě architektury ČVUT a na fakultě architektury AVU, spolupráce O.S. Kruh

Adam Glas
architekt, studoval na TU Wien a FA ČVUT, nyní doktorské studium, v němž řeší otázky tématu naší přednášky

moderátor:

Ondřej Chudý
člen skupiny Transforma, architekt působící v Praze a v Táboře v ateliéru VAS, pracoval v německé kanceláři Stahl-Lehrmann Architekten, vystudoval na fakultě architektury ČVUT


Více o akci B! jako Baugruppe - jedna z cest ke kvalitnímu bydlení na webu akce