PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Upír na koštofránku - Robert Smolík


Divadlo / loutky
Město: Tábor

Datum: 03.05.2017 od 19:30 hod.

Místo: Baobab Dílna, Pražská 157, Tábor

Cena: Doporučený vstup 100 Kč

 
 

Mirákl - Loutky v Dílně popáté / bytové divadlo uvádí:
Upír na koštofránku - Robert Smolík

Autorská hororová miniatura podle Josefa Váchala s jemně kakofonickým zvukovým doprovod Veroniky Svobodové.
„V tom čase půjčil mně dr. Moran I. Díl města Jičína, který už po více let jsem sháněl; i dočetl jsem se tam o jičínské Bílé paní – vlastně o upíru, jak jsem autoru knihy, učiteli Menclovi dokázal. Scéna, kdy druhá žena měšťana Klatovskýho, Salomena, oběsivší se na stříbrném řetízku od pásu a řádně na hřbitově jičínském Na koštofranku r. 1628 pohřbená, potom však v městě se zjevující a krev lidem sající, byla exhumována a její uťatá hlava do ohně vržena – nadchla mě k barevné kresbě o dvou tuctech osobách, realisticky provedených, jakož i k pěkně zablácené košili, kterou ona noční úpiřice od nočních toulek měla." (z dopisu Josefa Váchala, cit. podle Bajerová 1990, s. 126-127).

Rezervujte si vstupenky na: baobab.tabor@gmail.com
(omezená kapacita)


Více o akci Upír na koštofránku - Robert Smolík na webu akce


e-mail na pořadatele: baobab.tabor@gmail.com
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.