PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mirákl - Loutky v Dílně popáté / bytové divadlo


Festival / divadlo
Město: Tábor

Datum: 03.05.2017 - 10.06.2017 od 19:30 hod.

Místo: Baobab Dílna, Pražská 157, Tábor

 
 

Pátý ročník festivalu loutkových divadel v BaoDílně

Středa 3. května
19:30
Upír na koštofránku
Robert Smolík
Autorská hororová miniatura podle Josefa Váchala s jemně kakofonickým zvukovým doprovod Veroniky Svobodové.
„V tom čase půjčil mně dr. Moran I. Díl města Jičína, který už po více let jsem sháněl; i dočetl jsem se tam o jičínské Bílé paní – vlastně o upíru, jak jsem autoru knihy, učiteli Menclovi dokázal. Scéna, kdy druhá žena měšťana Klatovskýho, Salomena, oběsivší se na stříbrném řetízku od pásu a řádně na hřbitově jičínském Na koštofranku r. 1628 pohřbená, potom však v městě se zjevující a krev lidem sající, byla exhumována a její uťatá hlava do ohně vržena – nadchal mě k barevné kresbě o dvou tuctech osobách, realisticky provedených, jakož i k pěkně zablácené košili, kterou ona noční úpiřice od nočních toulek měla." (z dopisu Josefa Váchala, cit. podle Bajerová 1990, s. 126-127).

Čtvrtek 11. května
19:30
Iluze/Ivan Vyrypajev
Bytové divadlo spolku Kašpar
Láska, to je práce! Hořká komedie jednoho z předních současných ruských dramatiků. Původně hraná v bytě ve Vodičkově ulici. Hrají: Eva Elsnerová, Jitka Nerudová, Jan Potměšil, Jan Zadražil. Režie: Jakub Špalek.

Sobota 20. května
19:30
Posvícení v Hudlicích:
Loutková divadelní společnost pana Párka
V hustém lese, kníže Oldřich bloudíc, hledá cestu domů. Najde? Najde! Přátelství, ale i zradu, která je po zásluze dobře potrestána a na konec dobrý konec. Pod heslem: Buď ten kdož loutky v lásce má a do pekla nepůjdeš. Na motivy: Matěje Kopeckého hrají marionety z lipového dřeva.

Pátek 26. Května
19:30
Dobrodružství v zahradě
Ryba řvoucí
Řinčivě blyštivý příběh jednoho léta, který prosvítá babiččinou zahrádkou a rachotí z dědovy kůlny. Pohádka pro malé i velké, která vás přenese do neznámých pozemských krajů i vesmírných dálav. Dírkované kino pracuje především se světlem a zvukem: diaprojektory, perforované diapozitivy, plátna.

Pátek 9. června
Začátek v 19:30 a ve 20:30
Pouť
Anna Krtičková, Veronika Svobodová
Bytové představení „Pouť“ sleduje dvě paralelní roviny. Zápisky z deníků a audiovizuální materiály z poutní cesty se zde prolínají se životním příběhem svatého Františka z Assisi.

So 10. června
9:30-18:30
Vyrob si své divadlo jednoho diváka
Lektoři: Veronika Svobodová a Anna Krtičková
Divadelní dílna pro malé i velké pod vedením autorek komorního bytového divadla Pouť. V představení Pouť sice vystupují docela malé loutky, ale ambice této dílny bude ještě větší! Přijďte zakusit proces vzniku představení od počáteční rozvahy, až po realizaci malého představení. Přijďte si v týmové spolupráci vytvořit maličké loutkové představení. Inspirací nám budou delikátní exponáty z muzea miniatur. Okovaná blecha, vlak projíždějící na vlasu, karavana velbloudů procházející uchem jehly, malba portrétu na makovém zrnku. Začneme od tvorby scénáře, přípravy kulis a loutek, přes samotné hraní na závěr.
Pokud bude mít veřejnost zájem, má možnost v sobotu v 18:30 zhlédnout vše, nač jejich zrak dohlédne - prosíme, brýle a lupy s sebou.


VÝSTAVA:

Alžběta Zemanová
Na jih i na sever a další kousky
Výlet jistého Josky na jih, jak ho v ilustracích autorské knížky zaznamenala AZ, uvidíte v Dílně! Cesta bude doložena pravdivými záznamy a reálnými artefakty. Doprovodí další kousky z ilustrátorské i volné tvorby AZ. AZ se věnuje knižní ilustraci a tvorbě autorských knih. Působí ve volném uskupení NaPOLI, kde vytváří papírové skládačky a vystřihovánky. Baví ji zhmotňovat nové smyšlené postavy (pod svou značkou AKA), které uvádí na svět v podobách látkových i papírových hraček spolu s jejich příběhy a charaktery.
V BaoDílně, vitrínové galerii v podloubí i v Bistru Stárkův dům.


POZOR! KAPACITA LETOS VELMI OMEZENÁ. U NĚKTERÝCH PŘEDSTAVENÍ JEN 15 OSOB! REZERVUJTE NA BAOBAB.TABOR@GMAIL.COM.

DOPORUČENÉ VSTUPNÉ 100 KČ.

MIRÁKL SE KONÁ ZA PODPORY JIHOČESKÉHO KRAJE A MĚSTA TÁBOR.

e-mail na pořadatele: baobab.tabor@gmail.com