PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Black & White


Divadlo / drama




Město: Tábor

Datum: 10.05.2017 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Cena: 320, 290, 260 Kč

 
 

Národní divadlo Brno
Autor
Petr Iljič Čajkovskij, Mário Radačovský

Režie
Mário Radačovský
Někdy stačí jediná vteřina…
Nesmrtelná klasika, balet baletů, vyprávěný jazykem 21. století, vznikl na základě bolestné zkušenosti světově proslulého tanečníka a choreografa slovenského původu a současného uměleckého šéfa baletu Národního divadla Brno. S velkým ohlasem byla choreografie poprvé uvedena v roce 2012 ve Spojených státech amerických.
Mário Radačovský otiskl do příběhu prince Siegfrida vlastní zkušenost s bojem s rakovinou. Nosný příběh zůstává. Rudovous zosobňuje zlo – v tomto případě zákeřnou nemoc, Odetta i Odílie dvě podoby lásky, nechybí naděje - hejno bělostných labutí a nádherná Čajkovského hudba. Velkolepý dojem umocňuje scénografie - prostá zrcadlová stěna a kouzlení s divadelním osvětlením.
V souvislosti s nedávno uvedenou klasickou olomouckou verzí budete mít příležitost se přesvědčit, že vyprávět klasické dílo v moderním kontextu není neuctivé.


Více o akci Black & White na webu akce








Návštěva gotického sálu Husitského muzea je do 28. října zdarma

Za několik dní dojde k uzavření gotického sálu staré táborské radnice. Ta se chystá na rozsáhlou rekonstrukci, která potrvá až do poloviny roku 2020. Husitské muzeum v Táboře proto nabízí do neděle 28. října, kdy provoz muzea končí, prohlídku gotického sálu návštěvníkům zdarma. Ti budou mít například poslední šanci prohlédnout si mimo jiné závěrečnou studii Václava Brožíka k obrazu Odsouzení Mistra Jana Husa (Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém). Monumentální dílo poputuje 31. října zpátky do depozitáře domovské Národní galerie v Praze. 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 




Kultura dnes


Spisovatelé do knihoven - Olina Stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Spisovatelé do knihoven - olina stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
městská knihovna veselí nad lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Čína

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
23.10.2018 od 18:00 hod.