PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


TANEČNÍ unBLOG - no blocks just blog


Pro děti / Příměstský tábor
Město: České Budějovice

Datum: 10.07.2017 - 14.07.2017 od 08:00 hod.

Místo: Riegrova 51

Cena: 1 850 Kč/dítě/týden při platbě

 
 

Povol kohoutek své kreativity... Jdi do tance bez bloků a vytvoř o tom blog !
 
Každý den nás čeká jedno místo, ve kterém ztvárníme pohybovou kompozici (galerie, park, divadlo, ulice města). Předtím, než se vydáme na místo, seznámíme se s tématem dne, vycházející z principů techniky současného tance. Téma a tanečně-pohybová cvičená v nás rozproudí tvořivého "ducha". Prostřednictvím improvizace pak vytvoříme danou kompozici, kterou na daném místě ztvárníme.

Vše co bude vznikat v daný moment zachytíme na kameru, foťák, nebo do kresby a nakonec to budeme sdílet se všemi koho tanec zajímá stejně jako nás. Každý si vytvoří svůj vlastní blog, naučí se základům úpravy fotografií, kresby v pc a vkládání médií do svého blogu. Řekneme si také, jaká pravidla je třeba dodržovat pokud chceme sdílet s druhými svůj zájem na internetových stránkách (jaké používat/nepoužívat fotografie, abysme se nedostali do "průšvihu" a co je lepší na internetu nezmiňovat...).

Ukážeme ti možnosti, jak být kreativní v tanci a pohybu - povedeme tě k uvědomění si vlastního těla, budeš zkoumat své fyzické možnosti v pohybu  a postupně najdeš a zdokonalíš svůj vlastní pohybový slovník. Nedílnou součástí bude i práce s prostorem - čtení prostorových linií, směry, orientace a další.

Těšte se na stínové divadlo, rozpohybování promítané fotografie vlastním tělem, hru s maskami, na inscenaci v ulicích (freeze and move) a mnoho dalšího...
 

Díky “hře v roli” a fiktivním situacím budeme zažívat pestré okamžiky. Děti a mládež si vyzkouší jednání a spolupráci ve skupině, budou rozvíjet komunikační schopnosti, fantazii a tvořivost. Naše cesta bude plná nových možností, vzájemného poznávání a sebezdokonalování.


Více o akci TANEČNÍ unBLOG - no blocks just blog na webu akce


e-mail na pořadatele: tanchi.cervena@gmail.com
Smuténka: Ve věku nedožitých 60 let zemřel Coolio

 Ve věku 59 let zemřel americký rapper Coolio. Hudebník se prosadil zejména hitem Gangsta's Paradise, za nějž získal cenu Grammy a který zněl filmem Nebezpečné myšlenky. Podle Cooliova manažera Jareze Poseyho by mohlo jít o infarkt. Coolio byl 90. letech jednou z největších osobností hiphopové scény. Jako herec se objevil např. ve filmech Batman a Robin (1997), Jak dobýt Hollywood (1997), Skousni to! (2001), Dracula 3000 (2004) či v seriálech Sabrina – mladá čarodějnice, Chůva k pohledání, Joey, Čarodějky a Futurama, kde nadaboval postavu Kwanzaabota. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat