PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický Majáles 2017


Festival / studentský festival
Město: České Budějovice

Datum: 22.05.2017 - 26.05.2017

Místo: České Budějovice

Cena: Vstup zdarma

 
 

Čtrnáctý ročník Budějovického Majálesu už klepe na dveře!

Necelé dva měsíce zbývají do slavnostního zahájení čtrnáctého ročníku neziskového a studentského Budějovického Majálesu! V letošním roce pořadatelé opět vsadili na slunečnou kartu posledního májového týdne, a tak v neděli 21.5.2017 obsadí na týden město studenti a ruku v ruce s nimi i bohatý a rozmanitý kulturní program, který v letošním roce ještě více dbá na pestrost pro všechny věkové kategorie obyvatel Českých Budějovic.

Důkazem rozmanitosti budiž skladba letošních hudebních headlinerů. Dojde totiž k návratu ke kořenům a po šesti letech Budějovický Majáles vypustí na páteční pódium přední české elektronické uskupení MIDI LIDI, které představí svou novinku Give masterpiece a chance, jenž se stala kritikou i fanoušky jednou z nejlépe hodnocených desek loňského roku.

Na druhou stranu majálesoví hudební dramaturgové nezlenivěli a až ze zamrzlého švédského kraje do Českých Budějovic přivezou prozatím před světem skrytého rappera se jménem Prop Dylan. Ten má na kontě přes sto živých vystoupení, několik demo verzí, freestyle rap battlů a také menší i větší tour, kterými se proslavil po celé Skandinávii.

Ze sousedního Německa k nám přijede v rámci projektu Stage Exchange s německým kulturním festivalem kontakt – Das Kulturfestival multiinstrumentalista splétající z kytar, laptopů i samplů náladovou taneční hudbu, The Micronaut. Za tuto možnost vděčíme Česko-německému fondu budoucnosti, v rámci Česko-německého kulturního jara 2017. Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Ani divadelní scéna letos nebude pozadu! Na prknech, která znamenají Budějovice, se předvede umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo, mezi jehož charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů. To jsou držitelé mezinárodních cen The Herald Angel Award, Oustanding Performance Award a Grand Prix Zdarzenia - Spitfire Company.

Další hvězdičkou letošního roku bude například Underground Comedy, skupina komiků, kteří jsou zároveň individualitami a svébytnými tvůrci. Budou vyprávět vtipy ostré jako pepřový sprej. Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví.

Snahou Budějovického Majálesu je ještě více otevřít festival pro celé město a všechny jeho obyvatele a nabídnout jim zážitky, které by jinak jen těžko poznávali. Letos se můžeme například těšit na program na střeše DK Metropol nebo oživení dnes již méně využívaného podchodu u českobudějovického nádraží.

Na druhou stranu pravidelní a věrní návštěvníci rozhodně nepřijdou o své každoroční jistoty, a tak se mohou těšit na vždy plné autokino, tentokrát v hlavní roli s filmem Big Lebowski, prosluněný skate contest, rodinné odpoledne na Sokolském ostrově nebo rozsáhlou spolupráci s Českým rozhlasem.Igor Kibrik


Více o akci Budějovický Majáles 2017 na webu akce


e-mail na pořadatele: igor.kibrik@budejovickymajales.cz
SMUTÉNKA: Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf.

 Ve věku 74 let ve čtvrtek 20. ledna zemřel americký zpěvák a herec Meat Loaf, Michael Lee Aday. Proslavilo ho zejména epesní, rockoperové album Bat Out Of Hell a následné Bat Out Of Hell II: Back Into Hell z roku 1993, z něhož pochází i I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That), za který byl zpěvák oceněn Grammy v kategorii Nejlepší sólový rockový pěvecký výkon. Známý byl i jako herec, a to z muzikálu Rocky Horror Picture Show, komedie Štvanci nebo Klubu rváčů. Na kontě měl nakonec 13 studiových alb a zahrál si v třicítce filmů.  (dap)

Milan Cais z Tata Bojs vyzdobí táborské divadlo

Dnes od 18 hodin se v Divadle Oskara Nedbala Tábor koná vernisáž instalace vizuálního umělce a hudebníka Milana Caise s názvem Skrytý talent. Po jejím odhalení ve foyer divadla bude následovat doprovodný hudební program v DON klubu. Vystoupí duo Jaromírr 99 (Kavka Band, Priezznitz, Alois Nebel...) a Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Kavka Band,...). Po nich afterparty s DJ Mardošou (Tata Bojs). Instalace bude ke zhlédnutí do konce června.  

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Večery S - Tomáš Průša trio, Pavla Marianová & Jan Janda, Blackjack

Hudba / koncert / folk&country
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
21.01.2022 od 19:00 hod.

 

LOCOMOTIVE + NBF

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
21.01.2022 od 20:00 hod.

 

Toxymoron D&B Madness w. OLIVAZ & BASSHEADZ

Hudba / dj / dnb
K2 klub
21.01.2022 od 20:00 hod.

 

Roman Dragoun & HIS ANGELS

Hudba / koncert / rock - funk
Pod Čarou
21.01.2022 od 20:00 hod.