PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


PT Jazzz Jamboree +


Hudba / koncert / jazz - latin jazz - blues
Město: Tábor

Datum: 03.03.2017 od 20:00 hod.

Místo: Kulíkova kavárna (Tržní náměstí)

 
 

Zveme na úvodní jazzové vystoupení v tomto roce, které je zároveň již 190. koncertem od roku 2002, kdy vše začalo 21. září pilotním jazzovým koncertem v soukromém jazzovém klubu v Dražičkách u Tábora.

Tehdy vystoupila pražská kapela FRESH UNCLES se zpěvačkou Petrou Erneyiovou. Bohužel dva legendární hudebníci z této kapely již nejsou mezi námi. Odebrali se trochu předčasně do jazzového nebe. Jsou to trumpetista Pavel Husička a trombonista Josef "Bažík" Pavelka.

Tentokrát vystoupí trumpetista František Tomšíček a to již poněkolikáté v Táboře. Franta je absolventem HAMU v Praze a do svých cca 30 let věku byl koncertním trumpetistou. Když si uvědomil, že chce hrát více než jenom předtištěné noty, přesedlal na jazz, což u koncertních interpretů nebývá příliš obvyklé. Kromě aktivního vystupování s různými jazzovými formacemi vyučuje František na jazzové konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

V přestávce vystoupí velmi zajímané trio Vojty Vrtišky. Takže lze bez nadsázky říci, že tentokrát bude program celého vystoupení velice pestrý.

PROGRAM:

PT JAZZZ JAMBOREE +

Karel Kobližka Sextet

František Tomšíček (Praha) – trubka, křídlovka
Petr Kořínek (Praha) – kontrabas
Ivan Smažík (Praha) – bicí nástroje
Vojtěch Vrtiška (Tábor) – kytary
Karel Kobližka (Tábor) – kytara, vokál
Kateřina Syrná (Tábor) – vokál

Vojtěch Vrtiška Trio
Vojtěch Vrtiška – kytara
Stanko Fakan – húsle
Radek Růžička – baskytara


Těšíme se na vaší návštěvu v Kulíkově kavárně v Táboře 3. března 2017.