PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Katapult ~ kladivo na život


Hudba / koncert / rock
Město: Písek

Datum: 18.03.2017 od 20:00 hod.

Místo: Kulturní dům

Cena: 270 Kč

 
 

Legendární česká rocková skupina Katapult natočila po šesti letech nové album, které pojmenovala podle titulní písně alba Kladivo na život a vyrazila s ním na turné. A v sobotu 18. března zavítá i do Písku.
Skupina vznikla v roce 1975. V historii domácí pop music zaujímá Katapult specifické místo. Žánrově se jedná o hard-rockovou kapelu, ale v rámci tohoto zařazení patří spíše mezi ty „měkčí“, pohybuje se na pomezí hard-rocku a pop rocku.

Během čtyřicetileté kariéry ustála skupina s Oldřichem Říhou v čele všechny nepřízně osudu (zákaz činnosti za socialismu, odchod Jiřího „Dědka“ Šindeláře a Tolji Kohouta do rockového nebe apod.). Jak sám říká Olda Říha – najít někoho za celoživotní parťáky a kamarády byl problém, ale povedlo se. Omlazený Katapult vystupuje od roku 2009 v sestavě: Oldřich Říha – kytara, Andy Budka – basová kytara, Ondřej Timpl – bicí.

Ale zpět ke Kladivu na život. Jak říká Olda Říha „Člověk je v životě buď kladivo nebo kovadlina, do které život buší“. A Katapult jasně říká, že oni jsou to kladivo... což potvrzuje i množství jejich hitů. Do zlatého fondu českých písní určitě patří Někdy příště, Hlupák váhá, Až, Já nesnídám sám, Půlnoční závodní dráha, Vojín XY hlásí příchod... O tom, že texty jejich písní jsou nadčasové, svědčí i fakt, že v Kladivu na život se nechal inspirovat slovy Johanna Wolfganga Goetha.

Tak nečekejte na někdy příště... a přijďte na Katapult v sobotu 18. března do Kulturního domu v Písku.


Více o akci Katapult ~ kladivo na život na webu akce
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


O princezně, Luciášovi a makových buchtách

Divadlo / pro děti / pohádka
Spektrum Sezimovo Ústí
02.10.2022 od 15:00 hod.

 

Podzimní koncert - Klarinetový soubor Prachatice

Hudba / koncert / barokní, klasická a romantická hudba.
Rokokový sál Kvítkův Dvůr, Český Krumlov
02.10.2022 od 17:00 hod.

 

Divadlo - Do ložnice vstupujte jednotlivě

Divadlo / komedie
Dům kultury Milevsko
02.10.2022 od 19:00 hod.