PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Katapult ~ kladivo na život


Hudba / koncert / rock
Město: Písek

Datum: 18.03.2017 od 20:00 hod.

Místo: Kulturní dům

Cena: 270 Kč

 
 

Legendární česká rocková skupina Katapult natočila po šesti letech nové album, které pojmenovala podle titulní písně alba Kladivo na život a vyrazila s ním na turné. A v sobotu 18. března zavítá i do Písku.
Skupina vznikla v roce 1975. V historii domácí pop music zaujímá Katapult specifické místo. Žánrově se jedná o hard-rockovou kapelu, ale v rámci tohoto zařazení patří spíše mezi ty „měkčí“, pohybuje se na pomezí hard-rocku a pop rocku.

Během čtyřicetileté kariéry ustála skupina s Oldřichem Říhou v čele všechny nepřízně osudu (zákaz činnosti za socialismu, odchod Jiřího „Dědka“ Šindeláře a Tolji Kohouta do rockového nebe apod.). Jak sám říká Olda Říha – najít někoho za celoživotní parťáky a kamarády byl problém, ale povedlo se. Omlazený Katapult vystupuje od roku 2009 v sestavě: Oldřich Říha – kytara, Andy Budka – basová kytara, Ondřej Timpl – bicí.

Ale zpět ke Kladivu na život. Jak říká Olda Říha „Člověk je v životě buď kladivo nebo kovadlina, do které život buší“. A Katapult jasně říká, že oni jsou to kladivo... což potvrzuje i množství jejich hitů. Do zlatého fondu českých písní určitě patří Někdy příště, Hlupák váhá, Až, Já nesnídám sám, Půlnoční závodní dráha, Vojín XY hlásí příchod... O tom, že texty jejich písní jsou nadčasové, svědčí i fakt, že v Kladivu na život se nechal inspirovat slovy Johanna Wolfganga Goetha.

Tak nečekejte na někdy příště... a přijďte na Katapult v sobotu 18. března do Kulturního domu v Písku.


Více o akci Katapult ~ kladivo na život na webu akce
SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.