PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výstava k výročí 650 let od nástupu Rožmberků do Třeboně


Výstava
Město: Třeboň

Datum: 05.02.2017 - 28.02.2017

Místo: Centrum třebonského rybníkářského dědictví, Masarykovo náměstí 89, Třebon

Cena: 50/25 snížené/100 rodinné

 
 

 Do konce února láká Dům Štěpánka Netolického na výstavu 650 let Rožmberků v Třeboni. Za vlády tohoto rodu se zde zakládaly nové rybníky, vzniklo opevnění, stavebně se proměnil zámek, rozvíjely se řemesla a cechy.
Rožmberkové získali druhou polovinu Třeboně do svého vlastnictví od Jana z Landštejna v roce 1366 a město měli ve svém držení až do smrti posledního z rodu Petra Voka z Rožmberka, který zemřel 6. listopadu 1611. Výstava, která mapuje počiny Rožmberků ve městě, přináší pohled i do života obyčejných obyvatel Třeboně. Připomíná, jak se oblékali, čím platili nebo jaké používali míry a váhy. Návštěvníci si mohou také prohlédnout repliky historického oblečení. V rámci doprovodného programu se 21. února 2017 od 19:00 uskuteční v Domě Štěpánka Netolického přednáška Rožmberská hrobka – příběh hledání.

Dům, který patřil slavnému českému rybníkáři, nyní nabízí krom krátkodobých výstav i stálou expozici o třeboňském rybníkářství a v průběhu roku také různé přednášky a tvůrčí dílny.SMUTÉNKA: Do hudebního nebe odešel vangelis

 Ve věku 79 let odešel včera do hudebního ráje řecký skladatel Vangelis :( Jeho tvorba zahrnovala zejména filmovou hudbu, kterou všichni znají i z nejrůznějších amatérských i profesionálních sportovních klání i společenských a kulturních akcí. Připomeňme jeho skladby jako Chariots of Fire - Ohnivé vozy, 1492: Conquest of Paradise - Dobytí ráje, The Bounty, Blade Runner, Alexander - Alexandr Veliký, Mythodea či krásnou Hymn a další. Nedílnou součástí bylo i působení na rockové scéně, kdy založil skupinu Aphrodite's Child, jejichž skladbu Rain and Tears zná z rádií také každý posluchač, či spolupráce s Jonem Andersonem (např. skladba I'll Find My Way Home). Vangelis byl držitelem mnoha ocenění - Oscara za nejlepší hudbu, rytíř Řádu čestné legie, komandér Řádu umění a literatury (2017) aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat