PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Songfest.cz - vítání nového čínského roku kohouta


Hudba / koncert
Město: Písek

Datum: 03.02.2017 od 16:00 hod.

Místo: Sladovna Písek, o.p.s.

Cena: 250/350

 
 

 Nevšední hudební a smyslový zážitek opět v písecké Sladovně.

ROK KOHOUTA PŘIVÍTÁ LETOS NA SONGFESTU.CZ VE SLADOVNĚ V PÍSKU JAROSLAV DUŠEK A MONGOLŠTÍ MUZIKANTI
Žánrová pestrost, kulturní rozmanitost, jedinečný okamžik, kdy se Východ setkává se Západem –nejen to nabízí tradiční festival Songfest.cz. Každoročně servíruje divákům bez rozdílu věku jedinečný koktejl koncertů a doprovodných akcí, jejichž společným jmenovatelem je vítání nového roku podle luno-solárně jupiterského čínskéhokalendáře. „Po roku ohnivé opice přichází rok Kohouta. Z celého čínského zvěrokruhu dvanácti zvířat je právě Kohout tím nejvíce extravagantním znamením. Symbolizuje fantazii a cit pro společenskou spravedlnost,“ říká zakladatelka festivalu Feng-yűn Song.

Songfest.cz svým programem přesahuje žánry i kontinenty a přesto si stále dokázal udržet komorní a intimní ráz. „Vytvořit přátelskou a rodinnou atmosféru je pro nás velice důležité. Vždyť mnozí diváci k nám chodí pravidelně každý rok,“ popisujeFeng-yűn Song a dodává: „Zároveň dbáme o to, aby každý ročník byl něčím originální. Letos například představíme virtuózního hráče na MorinQuur – tradiční mongolský nástroj s koňskou hlavou. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je to jedinečný zážitek.“ Výsostné postavení ve večerním programu bude patřit Feng-yűn Song a jazzové kapele Trio PUO, kteří na Songfestu představí i své zbrusu nové album Děvče z Ta-panu, jenž vychází 12. prosince v distribuci Indies MG. Moderátorské role se v jihočeském Písku ujme Jaroslav Dušek.

Songfest.cz zahajuje předprodej 5. prosince a nabízí možnost pořídit pod vánoční stromek netradiční dárek, který dává nahlédnout do vzdálených kulturní tradic. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na recepci Sladovny.

Každý večer festivalu je jedinečný a neopakovatelný. V Písku se diváci mohou těšit mimo jiné na Legendu o Hořícím Peří v podání pantomimického souboru SacraCircus nebo kytarové duo Evy Vogltanzové a Jiřího Fryče.

Kromě hlavního koncertu, který začíná vždy v 19 hodin, nabízí festival mezi 16 – 18:30 hodinou doprovodný program určený dětem i dospělým. Ten probíhá v každém městě v takzvaném Pavilonu her a je pro všechny příchozí zdarma.

Termín akce: 3. 2. 2017
Místo konání: Sladovna Písek o.p.s.
Od 16 hodin: doprovodný program zdarma
Od 19 hodin: hlavní program

Cena vstupenky:
Předprodej: 250,- (studenti a držitelé průkazu ZTP 150,-)
V den konání: 350,- (studenti a držitelé průkazu ZTP 210,-)


Více o akci Songfest.cz - vítání nového čínského roku kohouta na webu akce
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jóga pro děti

Pro děti
Dům kultury Milevsko
03.10.2022 od 16:30 hod.

 

Výstava hub v Jihočeském muzeu

Výstava / výstava čerstvých hub
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
03.10.2022 - 07.10.2022 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

Semester Opening Party na Kampě

Hudba / party
Studentský klub Kampa
03.10.2022 od 19:00 hod.