PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Umělecký seminář: Úvod do arteterapeutických technik s Adou Rosin


Ostatní / jiný / seminář
Město: Tábor

Datum: 27.01.2017

Místo: Dětský klub Janíček, Klokotská 116

Cena: příspěvek 700

 
 

Arteterapie spojuje umění, uměleckou tvorbu a terapeutické procesy a rozvíjí schopnost vidět, vnímat a rozumět člověku v jeho souvztažnosti se světem. Smyslem tohoto působení je schopnost přiblížit se jak k sobě samému, tak k ostatním, proto zde velkou roli hraje také proces sebepoznávací.

V přírodě nacházíme rytmus v podobě střídání dne a noci, střídání ročních období a stejně tak nacházíme rytmus v nás – v dechu, v tepu našeho srdce, v řeči, v chůzi. Rytmem jsme s přírodou spojeni a vzájemné působení nás vede k vědomému vnímání ročního koloběhu a života samého. Jakmile je však rytmus narušen, může se projevit nemoc, nesoulad, který nás ze spojení se světem vytrhává a tak ztrácíme životní síly a schopnost toto spojení se světem vnímat a prožívat. V rytmu se nachází léčivá síla, harmonie, která v nás rozvíjí cit pro krásno. Skrze umění, uměleckou tvorbu a pozorování se budeme snažit poznávat a nacházet rytmus. Budeme hledat, jak jej opět vnést do našeho života, aby nás nesl a udržoval ve spojení s harmonií a krásou.

Během semináře poznáme a uchopíme různé techniky,budeme malovat
i kreslit, pozorovat umělecké elementy v terapeutické práci.

Přednášející: Bc. Ada Rosin, dipl. Arteterapeut

Ada Rosin studovala umění a speciální pedagogiku v Izraeli, poté v Německu pokračovala ve studiu arteterapie. Má bohaté terapeutické zkušenosti při práci v sociálních zařízeních a na klinikách v mnoha zemích (Velká Británie, Německo, Izrael). V současné době je mimo jiné lektorkou prvního antroposofického studia umělecké terapie v ČR na Akademii sociálního umění Tabor.

Srdečně Vás zveme na tento výjimečný seminář! Počet míst je omezen, proto se prosím předem (do 25.1.) registrujte emailem na: valerie.prochazkova@akademietabor.cz nebo telefonicky na čísle:737 862 984