PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


"První třída a waldorfské trivium: psaní, počítání a kreslení forem"


Ostatní / Přednáška / vzdělávání
Město: Tábor

Datum: 25.01.2017 od 17:00 hod.

Místo: Dětský klub Janíček, Klokotská 116, Tábor

Cena: 100

 
 

Názvem „trivium“ označuje běžná pedagogika PSANÍ, ČTENÍ A POČÍTÁNÍ. Při bližším pohledu však můžeme zjistit, že se tu jedná pouze o DVĚ kvality, přirozeně zahrnované do dvou předmětů: mateřského jazyka a matematiky. Waldorfská pedagogika k nim připojuje onu TŘETÍ, CHYBĚJÍCÍ KVALITU – a tato kvalita KRESLENÍ FOREM se ukazuje jako rozhodující element pro budování skutečně zdravých, celostních základů v počátečním vzdělávání dítěte.

Přednáší: Ing. Petr Šimek
Pedagogice se věnuje více než 15 let. Vyučoval na waldorfských školách a spolupracoval na seminářích pro vzdělávání waldorfských učitelů v ČR. Nyní působí jako redaktor časopisu pro waldorfskou pedagogiku Člověk a výchova a také jako lektor Akademie sociálního umění TABOR.

Tuto aktivitu realizujeme s laskavou finanční podporou Města Tábor.


Více o akci "První třída a waldorfské trivium: psaní, počítání a kreslení forem" na webu akce


e-mail na pořadatele: valerie.prochazkova@janicekops.cz
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat