PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Franz Kafka: Zámek - premiéra


Divadlo
Město: Tábor

Datum: 17.03.2017 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala

 
 

 Hraje Divadelní soubor Tábor

Nikomu nemůže stačit pouhé poznání, nýbrž musí usilovat, aby podle toho jednal. Avšak k tomu mu není dána síla, proto musí sám sebe zničit.

Ponurý a temný Kafkův svět je obrazem minulosti, přítomnosti a zřejmě i budoucnosti.
Rozpoznáme nebezpečí nebo budeme nuceni prožít vše znova?

Děsivý démon samoty a odcizení až na dřeň, koloběh strachu a boje s marností. Lze někomu věřit nebo je vše jen chorobná představa? Bojujeme s okolím a systémem nebo sami se sebou? Sen se mění ve skutečnost tak nepostřehnutelně, že mu musíme nezbytně podlehnout. Ale je to konec? Nebo začátek…?


Více o akci Franz Kafka: Zámek - premiéra na webu akce
SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.