PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Prague - Vienna - Connection


Hudba / koncert
Město: Strakonice

Datum: 07.02.2017 od 19:00 hod.

Místo: Rytířský sál, Zámek 1, Strakonice

Cena: 160

 
 

 Vokalistka Dorothea Jaburek, doplněná o trio ve složení Julia Seidl - elektrické piáno, František Uhlíř - kontrabas a Jaromír Helešic - bicí.

Přední jazzový kontrabasista František Uhlíř založil česko - rakouské kvarteto, ve kterém účinkují vedle jeho dlouholetého spoluhráče také dvě vynikající jazzové muzikantky z Vídně, Nika Zach a Julia Siedl. Hudební projekt dvou nestorů české jazzové scény a oceňovaných hudebnic slibuje nevšední zážitek.
Zpěvačku, skladatelku Niku Zach a její výrazně sametový hlas již vídeňské publikum mohlo na jazzové scéně několikrát zaznamenat. Její sklon k experimentování nevylučuje lásku ke klasické interpretaci jazzových kusů.

Ve Strakonicích vystoupí jako vokalistka Dorothea Jaburek.
Mladá a šarmantní klavíristka Julia Siedl patří v současné době k nejvyhledávanějším nováčkům vídeňské scény. Ve svém podání projevuje vášeň pro klasické skladby, kterým dává nový osvěžující impuls.
Pražský basista František Uhlíř, jeden z nejvyhraněnějších evropských basistů, hlavní představitel nejen české, ale i celé evropské jazzové scény. Již řadu let se pohybuje v oblasti tradičního mainstreamu, které obohacuje svými vlastními prvky.
Hráč na bicí, Jaromír Helešic, patří již řadu let k českému „jazzovému establishmentu“.
Název, který je shodou okolností shodný se zkratkou „PVC“ v klasickém slova smyslu nemá s hudebníky dozajista nic společného.


Více o akci Prague - Vienna - Connection na webu akce