PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hrdina západu


Divadlo
Město: Veselí nad Lužnicí

Datum: 21.02.2017 od 19:30 hod.

Místo: Velký sál KD, Veselí nad Lužnicí

Cena: 70

 
 

 BONUS PRO PŘEDPLATITELE – VSTUPNÉ ZDARMA NA TOTO PŘEDSTAVENÍ

Příběh mladíka, který se navzdory přiznání k hrůzostrašnému činu stane hrdinou celé vesnice. Divadelní hra od Johna Millingtona Synge v podání Divadelní společnosti Jablonský Jindřichův Hradec.

Odkaz na web: http://dsjablonsky.cz/

Děj se odehrává poblíž jedné vesnice na divokém pobřeží hrabství Mayo počátkem 20. století. Hrdina západu je černá komedie, který způsobila při svém prvním uvedení v Dublinu v roce 1907 svou provokativností a otevřeností značný skandál a nejznámější rozbroje v dějinách irského divadla. Hra je příběh zakřiknutého mladíka, který přišel z daleka, pasák dobytka, kluk bez vzdělání. Zároveň je básníkem, který, když potká svou první lásku, mluví tak krásným jazykem, že poblázní i nejdivočejší holku ve vsi. Je to pytlák, který se toulával po nocích, nejšťastnější ve své samotě, ale v novém prostředí se najednou stal vítězem ve všech sportovních disciplínách. Je to kluk, který se doma bál všeho a všech a nejvíc svého otce. Bázlivý a přece schopný toho nejstrašnějšího činu.

Hrají: Michal Palaugari, Pavel Körner, Vlastimil Hanuš, Adéla Ratajová, Adam Tomek, Martin Charvát nebo Jan Štrobl, Emanuel Krejcar, Ladislava Ratajová, Kateřina Heřmánková, Romana Kopřivová, Jaroslava Vistořínová, Veronika Batelková, Michaela Körnerová, Pavel Prudil, Jan Štrobl nebo Martin Charvát, režie: Sabina a Jiří Langerovi.


Více o akci Hrdina západu na webu akce