PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kluziště České Budějovice


Sport / jiný / bruslení
Město: České Budějovice

Datum: 23.12.2016 - 28.12.2016 od 10:00 hod.

Místo: Náměstí Přemysla Otakara II, Ceské Budějovice

Cena: zdarma

 
 

 Už je tomu sedm let, co se naposledy budějovické náměstí Přemysla Otakara II. proměnilo v kluziště, kde si každý mohl vyzkoušet své bruslařské dovednosti. Letos se všem milovníkům tohoto sportu splnilo přání a ledová plocha o rozměrech 20 krát 15 m se vrátila na náměstí v Českých Budějovicích.
Ledových radovánek si mohou velcí i malí návštěvníci užívat každý den od pondělí 28. 11. 2016 do středy 28. 12. 2016 vždy od 10:00 do 20:00. Součástí kluziště je i půjčovna bruslí. Náměstí Přemysla Otakara II. již naplno dýchá vánoční atmosférou.

Adventní trhy nabízejí v 78 stáncích nejrůznější dobroty a řemeslné výrobky. Na vše dohlíží rozsvícený vánoční strom a v průběhu celého adventního času se na podiu před radnicí vystřídá na 130 koncertů a 50 divadelních představení. Vedle Marka Ztraceného nebo Nezmarů dostali prostor i místní umělci jako jsou The Greens nebo He Band. V pondělí 5. prosince v 17:45 se jako již tradičně uskuteční let anděla z Černé věže, což bude jakási perla celého dne, neboť již od rána bude přes zastávky Nádraží, Žižkova třída a Poliklinika Sever jezdit Mikulášský autobus. Zájemci o netradiční zážitek si musí jízdenku vyzvednout v infocentru.

Samotná českobudějovická radnice bude od 12. do 17. prosince hostit řemeslný jarmark a každé odpoledne bude zpestřeno vystoupením folklorních souborů nebo večerníčkem pro děti. Ve stejný čas se budou v radniční síni také konat tvůrčí dílny pro děti.

Ani poslední adventní neděli se nezapomene na tradice, a tak se Panská ulice promění v rámci akce Vánoce na starém městě ve Staročeskou uličku.Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.

 

DON živě | Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.