PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadelní představení Vinnetou


Divadlo
Město: Milevsko

Datum: 07.01.2017 od 19:00 hod.

Místo: Dům kultury Milevsko

Cena: 50 Kč, členové SK ZVVZ Milevsk

 
 

Po krátké době se k nám vrací Spolek divadelních ochotníků Petrovice. Tentokrát v početném zastoupení uvede hru VINNETOU. Tato hra autora Petra Kolečka není klasickým uvedením napínavého příběhu apačského náčelníka! Kdo očekává klasický příběh Vinnetoua, tak se jej nedočká! Nenechte se zmýlit názvem a přijďte se podívat na příběh hlavního hrdiny, který vzhlíží k hodnotám, které ctil Vinnetou, ale život takový není.

Ten příběh o pokrevním bratrství ušlechtilého indiánského náčelníka a udatného greenhorna, který se stal nejslavnějším zálesákem Divokého západu, je v Čechách všem dobře známý. Ostatně, kdo se v dětství alespoň na chvíli nestal Vinnetouem či Old Shaterhandem (nebo Ribannou). A kdo měl houpacího koně, pojmenoval ho nejspíš Hatátitlá anebo Ilčí. Co na tom, že se Karel May do Ameriky podíval až dávno potom, co Vinnetoua dopsal. Co na tom, že se všichni ti filmoví indiáni ve skutečnosti jmenovali Gojko, Dragan nebo tak nějak, Vinnetou byl Francouz a jediný skutečný Američan hrál Němce… přece na tom příběhu je cosi výjimečného. Nejspíš ty osudové zvony. A co má společného středověké hradiště Drahúš se zlatem z Nugget-tsilu? Inu, nejspíš zase ty zvony.

V režii Pavla Kubíčka hrají: Jan Kubíček – Karel, Old Schatterhand, Aleš Hejhal – Vinnetou, Richard Kolín – Luděk, Santer, Pavel Kdolský – Sam Hawkens, Matouš Bílek – Castlepool, Vláďa Čanda – Bancroft, Petr Štěpánek – Inčučuna, Jarda Fedas – Klekí Petra, Eva Fořtová – Nšo-či, Pavel Kubíček – Medvěd, Pája Bartošová – Medvídek, Anička Jarolímková – Ribana, Standa Kubíček – Ta- šunka, Ondra Fiala – Kulaté sklo, Lucka Šimečková – Indiánka.


Více o akci Divadelní představení Vinnetou na webu akce


e-mail na pořadatele: kortanova@milevskem.cz