PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kuba na rozcestí


Ostatní / cestopis
Město: Tábor

Datum: 12.01.2017 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Cena: 30

 
 

Na ostrov svobody se vydáte s cestovatelem Zdeňkem Skořepou z Jablonce nad Nisou.
Na ostrov, který přežíval nejdříve díky štědrosti Sovětského svazu, později roli převzala Chavézova Venezuela. Tyto rozmary však nechce již nikdo platit, a tak Kuba kráčí zvolna do náruče USA.
Stará Havana a auta z 40. a 50. let jsou evergreenem. K vidění je toho však mnohem více – krásná koloniální města, plantáže cukrové třtiny, toulaví psi, kypré ženy, klidný venkov s mechanizací kůň a vůl, katastrofální silnice, komunistické symboly, úžasné pláže...
Připraveno ve spolupráci s městem Tábor - OKaCR a s Blatským muzeem v Soběslavi.


Více o akci Kuba na rozcestí na webu akce


e-mail na pořadatele: drdakova@divadlotabor.cz
Smuténka: Zemřel bubeník Citronu, Radim Pařízek

V úterý 2. března zemřel frontman a bubeník legendární metalové kapely Citron Radim Pařízek. Kapela uvedla, že Radim podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. "Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka. Radimovo metalové srdce tepe dále. Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat. Úspěchy slavil krom dalšího i na poli závodního jachtingu, kde získal řadu cenných kovů i na mezinárodní scéně. Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál," napsala kapela Citron. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nemocnice na pokraji zkázy

Ostatní / travesti show
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.03.2021 od 19:00 hod.