PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Waldorfská škola jako společenství učitelů,rodičů a žáků


Ostatní / přednáška
Město: Tábor

Datum: 23.11.2016 od 18:00 hod.

Místo: Městská knihovna Tábor

Cena: dobrovolné

 
 

Ing. Pavel Seleši

Pavel Seleši je dlouholetým waldorfským pedagogem a ředitelem Základní školy waldorfské v Jinonicích. Stál u zrodu Akademie sociálního umění Tabor, která se zaměřuje na rozvíjení znalostí a dovedností v oblasti léčebné pedagogiky a sociálně umělecké terapie (dramaterapie, muzikoterapie, arteterapie).

Je rovněž hlavním mentorem a garantem kvality waldorfského vzdělávání na Svobodné základní škole, o.p.s v Terezíně. Zastupuje tím i Asociaci waldorfských škol ČR.

Provádí hospitace, konzultace, připravuje besedy pro rodiče zaměřené na specifické otázky vzdělávání dětí na škole waldorfského typu.

SMUTÉNKA: Zemřel výtvarník Václav Johanus

 Ve věku 76 let zemřel v pátek 23. února jihočeský výtvarník Václav Johanus. Karikaturista a ilustrátor byl známý nejen svým působením v časopisech jako Dikobraz, Mladý svět, Stadion, Sluníčko, Květy, Reportér, Ekonom nebo Hospodářských novinách, ale i jako majitel budějovické Galerie Hrozen a pořadatel stovek výstav. Od přelomu 60. a 70. let se věnoval také grafice a rozměrnějším temperovým i akrylovým formátům obrazů. Kreslený humor byl však jeho srdeční záležitostí. Václav Johanus ilustroval na třicet knižních titulů. Uspořádal přes 90 samostatných výstav, účastnil se více než 220 výstav společných. Je zastoupen v českých a zahraničních sbírkách. Za karikaturu, grafiku, hračky a plakáty získal mnohá ocenění. Je členem Sdružení Bienále Brno a Asociace jihočeských výtvarníků. Poslední rozloučení se uskuteční 4. března v Českých Budějovicích. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Plachetnicí do Antarktidy

Ostatní / setkání / beseda - Čajovna Na stezce
kino Nadějkov
02.03.2024 od 17:00 hod.

 

Králičí hop - kvalifikace na ME

Ostatní / setkání / soutěž
Hala Mír
02.03.2024 od 08:00 hod.

 

Vytrvalostní běh

Sport / jiný
Hobby centrum
02.03.2024 od 10:00 hod.

 

Dhogh

Hudba / dj
Žižkárna
02.03.2024 od 20:00 hod.