PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vinnetou


Divadlo / Ochotnické divadlo
Město: Písek

Datum: 03.12.2016 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Fráni Šrámka

Cena: 80 Kč

 
 

Spolek divadelních ochotníků Petrovice příjemně zpestří večer uvedením hry Petra Kolečka Vinnetou, kterou jste měli možnost vidět u v našem divadle v hlavní roli s Davidem Prachařem a Vojtěchem Kotkem.
Ten příběh o pokrevním bratrství ušlechtilého indiánského náčelníka a udatného greenhorna, který se stal nejslavnějším zálesákem Divokého západu, je v Čechách všem dobře známý… Ostatně, kdo se v dětství alespoň na chvíli nestal Vinnetouem či Old Shaterhandem (nebo Ribannou). A kdo měl houpacího koně, pojmenoval ho nejspíš Hatátitlá anebo Ilčí. Co na tom, že se Karel May do Ameriky podíval až dávno potom, co Vinnetoua dopsal. Co na tom, že se všichni ti filmoví indiáni ve skutečnosti jmenovali Gojko, Dragan nebo tak nějak, Vinnetou byl Francouz a jediný skutečný Američan hrál Němce… přece na tom příběhu je cosi výjimečného.
Autor: Petr Kolečko
Režie: Pavel Kubíček
Hrají: Jan Kubíček – Karel, Old Schatterhand, Aleš Hejhal – Vinnetou, Richard Kolín – Luděk, Santer, Pavel Kdolský – Sam Hawkens, Matouš Bílek – Castlepool, Vláďa Čanda – Bancroft, Petr Štěpánek – Inčučuna, Jarda Fedas – Klekí Petra, Eva Fořtová – Nšo-či, Pavel Kubíček – Medvěd, Pája Bartošová – Medvídek, Anička Jarolímková – Ribana, Standa Kubíček – Tašunka, Ondra Fiala – Kulaté sklo, Lucka Šimečková – Indiánka


Více o akci Vinnetou na webu akce