PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Roman Rauer ~ klavírní recitál


Hudba / koncert / Klasická hudba
Město: Písek

Datum: 06.11.2016 od 18:00 hod.

Místo: Koncertní Síň Sv. Trojice

Cena: Předprodej 100 Kč, na místě 12

 
 

Roman Rauer se narodil v roce 1956 v Písku. Na tehdejší LŠU byl žákem paní učitelky Aleny Cejnarové, pod jejímž vedením se již v roce 1971 představil písecké veřejnosti na samostatném absolventském koncertě.
Na Státní konzervatoř v Praze byl přijat do 2. ročníku do třídy profesora Vladimíra Topinky. V roce 1974 se stal jedním z laureátů Smetanovské klavírní soutěže, kde získal ocenění jako nejlepší československý účastník a cenu české kritiky za interpretaci Smetanových skladeb.
Na akademii Múzických umění v Praze studoval u profesora Josefa Páleníčka. Jako učitel a korepetitor působil v Prachaticích, Husinci, Vimperku a Písku. Spolupracoval s Píseckým komorním orchestrem, a jako sólista vystupoval i v zahraničí (v roce 1995 úspěšně reprezentoval rodné město v několika klavírních recitálech v partnerském městě Islwyn v Jižním Walesu. V současné době koncertuje po celé České republice.


Více o akci Roman Rauer ~ klavírní recitál na webu akce
Smuténka: Ve věku nedožitých 60 let zemřel Coolio

 Ve věku 59 let zemřel americký rapper Coolio. Hudebník se prosadil zejména hitem Gangsta's Paradise, za nějž získal cenu Grammy a který zněl filmem Nebezpečné myšlenky. Podle Cooliova manažera Jareze Poseyho by mohlo jít o infarkt. Coolio byl 90. letech jednou z největších osobností hiphopové scény. Jako herec se objevil např. ve filmech Batman a Robin (1997), Jak dobýt Hollywood (1997), Skousni to! (2001), Dracula 3000 (2004) či v seriálech Sabrina – mladá čarodějnice, Chůva k pohledání, Joey, Čarodějky a Futurama, kde nadaboval postavu Kwanzaabota. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat