PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vzpomínka na oběti holocaustu


Ostatní / setkání / koncert
Město: Třeboň

Datum: 09.11.2016 od 18:00 hod.

Místo: Dům Stěpánka Netolického, Třebon

Cena: 150/koncert

 
 

 Ve středu 9. listopadu 2016 v 18 hodin položíme květiny a zapálíme svíčky u Kamenů zmizelých na Masarykově náměstí v Třeboni. Při pietním aktu vzpomeneme na nešťastné osudy bratrů Karla, Viktora a Felixe Metzlových, před jejichž domem byly v roce 2010 pamětní kameny instalovány, aby navždy kolemjdoucím připomínaly oběti holocaustu a nacistického režimu. Vzpomínkovou akci doplní umělecká recitace účastníků přehlídky Třeboň poetická. Vystoupí Dagmar Franková, Zbyněk Mrvík, Anna Novotná a Vladimír Soldán.

Od 19 hodin si pak v Domě Štěpánka Netolického vychutnáme nezapomenutelnou atmosféru večera, kde ožije kouzlo jazyka jidiš. Večerem nás provede herečka a zpěvačka Hana Frejková se skupinou Jidiš VE TŘECH.
Při poslechu písní si vybavíme momenty, pocity i situace, které se dotýkají každého z nás. Vyprávějí o lidských radostech a strastech s ironií, vtipem, ale i nostalgií. Hana Frejková provází koncert židovskými rčeními, vtipy a také nám umožní pochopit některé výrazy tohoto ojedinělého jazyka.

Vstupenky na koncert lze zakoupit v Turistickém informačním centru nebo na www.itrebon.cz.
Kapacita sálu 55 míst.

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Rozptýlení / Barcarole

Divadlo
Městské divadlo, Horní 2, 381 01
15.04.2024 od 19:30 hod.