PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ukončení sezony na Krušlovském včelíně


Ostatní
Město: Čestice

Datum: 30.10.2016

Místo: Krušlov 24, Krušlov - včelín, Čestice

Cena: dobrovolné

 
 

 Lidová řemesla a trhy
Hudba, divadlo pro děti, živé řemeslné stánky, občerstvení, dílnička pro děti, prohlídka včelína, teplé zázemí.
Od 10 hodin hrají Šumaváci a od 15 hodin divadelní pohádka pro děti O slepičce a kohoutkovi.

Po celou dobu živé řemeslné stánky, dílnička pro děti, prohlídka včelína, občerstvení, teplé zázemí.

Krušlov je malá obec na Strakonicku, kde včelař a řezbář Josef Mach, vytvořil unikátní dílo lidové tvořivosti. Celý svůj život zasvětil nejen živým včelám, ale svou lásku k nim promítli i do řezbářského řemesla a z různých druhů dřev vytvořil celé včelí království.
Machův vyřezávaný, malovaný včelín s řezbářskou výzdobou interiérů navštěvovalo v minulosti mnoho lidí nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Tento objekt, i když není památkou, má nesporně kulturní hodnotu, kterou je nutno zachovat.
Včelín obsahuje 65 výtvarně zpracovaných úlů, některé vyřezávané ztvárňující lidovou architekturu, jiné malované. Interiéry včelína Josef Mach vyzdobil nespočetnými řezbami připomínající osobnosti včelařství, místa z okolí i památky naší vlasti. Dřevěné včelky lemují zrcadlo, posedávají na obrazech či hodinách, včelí společenství najdeme i na okenních parapetech, stolku a židlích.
Stavba včelína byla započata v roce 1948, takže včelínu je dnes už přes šedesát let, a i pro to byla nutná rekonstrukce a nezbytné opravy chátrajícího včelína.
Pro tento záměr vzniklo občanské sdružení Krušlovský včelín,o.s., které se snaží zachovat toto místo pro další generace. Za pomoci dotace z Programu rozvoje venkova, mnoha jednotlivých dárců, včelařských spolků a dobrovolníků se podařilo včelín opravit, dát mu novou střechu a vrátit bývalý lesk.