PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výlov rybníka Velký Tisý


Ostatní
Město: Lomnice nad Lužnicí

Datum: 17.10.2016 - 21.10.2016 od 07:00 hod.

Místo: Velký Tisý, Lomnice nad Lužnicí

 
 

 Rybníkáři z Třeboně vás zvou na výlov pátého největšího rybníku jižních Čech, který se bude konat od 17. do 21. října 2016.
Rozlohou pátý největší rybník jižních Čech byl vybudován stejně jako rybník Dvořiště na Miletínském potoce asi 10 km severoseverozápadně od Třeboně u Lomnice nad Lužnicí při silnici z Třeboně do Veselí nad Lužnicí. Velký Tisý byl dokončen roku 1505 jako první velké dílo rybníkáře Štěpánka Netolického.

Velký Tisý je hluboký pouze 1 m, s mnoha ostrůvky a členitými břehy, zátokami a poloostrovy.Vodní plocha přechází v mokřady s rákosinami, podmáčené louky, malé lesíky i pole. Největší z ostrovů, Lůsy, se při vypouštení rybníka mění na poloostrov. Na převážně zalesněném Osikovém ostrově hnízdí drobné zpěvné ptactvo. Ornitologové napočítali v rezervaci více než 150 druhů ptáků, z nichž většina zde hnízdí (volavka červená, čírka obecná, bukač velký, zrzohlávka rudozobá a mnohé další). Uvádí se, že na začátku podzimu se tady shromáždí až 5000 hus velkých a počty dalších druhů jdou do stovek, zastavuje se tady např. volavka bílá, husa polní, husa běločelá, čírka obecná, lžičák pestrý.

Upozorňujeme návštěvníky, že z technických důvodů může dojít ke změně plánovaného výlovu nebo zkrácení doby výlovu rybníka. Výlovy rybníků začínají v 7 hodin ráno.