PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bílé Falcko, červené Toskánsko


Festival
Město: Český Krumlov

Datum: 22.10.2016 od 17:30 hod.

Místo: Tenis - centrum, Český Krumlov

 
 

 Představují Michaela a Pavel Fučíkovi (dovozce vín ESSENTIA-studio, s.r.o.).

Poznejte esence, chutě a vůně ukryté ve vínech dvou světoznámých vinařských oblastí - představíme Vám typická vína od řeky Rýn z německého Pfalzu a osobitá červená vína ze San Gimignana v Toskánsku, města UNESCO a partnerského města Český Krumlov.

V první části večera se přeneseme do německého Pfalzu - ochutnáte nejen minerální a štavnaté ryzlinky světové úrovně ale i další bílé odrůdy, např. krásné sylvánské. Červená vína zastoupí zde pěstované burgundské odrůdy a tradiční Dornfelder, to vše od vinařství Weingut Hubert Müller.

Vína doprovodí místní pokrmy Saumagen a Leberknödel s ryzlinkovým zelím.

V druhé části navštívíme Toskánsko a jeho chutě a vůně - ochutnáme bílou specialitu ze San Gimignana odrůdu Vernaccia a poté vína z nejslavnější italské odrůdy Sangiovese. Ale i zde vznikají Merloty a Cabernety, ochutnávat budeme vína vytvořená světoznámým winemakerem Paolem Caciorgnou, toto vše od vinařství Poderi del Paradiso.

Ochutnávku doplní typické toskánské ragů z divočáka s polentou.

Obě části lze navštívit samostatně.

FALCKO
Falcko je druhou největší vinařskou oblastí Německa, která se až do roku 1992 nazývala Rheinpfalz. Táhne se 80 km na sever od Alsaska, jehož horské pásmo Vogézy (Vosges) přechází na německé straně v pohoří Haardt. Stejně jako Alsasko na francouzské straně, je i Falcko nejsušší a nejslunnější ze všech oblastí Německa, a to díky mikroklimatu vytvářeném deštným stínem na úpatí svahů, kde je také vysázena většina vinic.

SAN GIMIGNANO
Proslulé městečko San Gimignano se rozkládá nad údolím Elsa. V okolí města se pěstuje bílá odrůda Vernaccia di San Gimignano, klasická v italském vinařství. Jednoodrůdové vinohrady se táhnou po horských, dobře osluněných svazích ve výškách kolem 280 m. Půdy původem z pliocénu jsou směsí žlutého písku a písčitého jílu, prostředí i mikroklima jsou zde pro toto víno ideální.

Max.25 osob.


Více o akci Bílé Falcko, červené Toskánsko na webu akce
Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hubneme s rozumem

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
20.03.2019 - 05.06.2019
vícedenní akce

 

Kurz - Lucerna z pedigu

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
20.03.2019 od 18:00 hod.

 

Je úchvatná!

Divadlo
Divadlo Fráni Šrámka
20.03.2019 od 19:00 hod.

 

Zamilovaný Shakespeare

Divadlo / romantický a zábavný příběh
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
20.03.2019 od 19:00 hod.