PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Škola žen


Divadlo / klasická komedie
Město: Tábor

Datum: 21.09.2016 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Cena: 290, 260,230

 
 

Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Autor: Molière
Režie: Ivan Rajmont
Hrají: M. Polách, K. Baranová, T. Váhala, M. Maléř, P. Houška, M. Coufalová, L. Dušek, V. Helšus, J. Kabeš
http://www.saldovo-divadlo.cz

Klasická komedie o tom, že s ženou se oženit je přece hrozný risk...
Stárnoucí pan Arnolf se chystá po letech urputného staromládenectví udělat zásadní životní krok. Oženit se. Pro tyto účely si vychovává manželku. Schovanku Anežku důsledně ukrývá před zkaženým světem a stará se o její ctnosti. Život se ovšem řídit nedá, a tím méně ženy. Smíchu vystavené představy o manželství, věrnosti a lidské přirozenosti jsou prodchnuty tragikou o marnosti lidského snažení a nemožnosti naplnění ideálních představ.
Klasicistní komedie mravů z pera slavného francouzského dramatika, která byla ve své době živým obrazem společnosti, je inspirována jeho vlastními manželskými zkušenostmi.
Představení získalo na pardubickém Grand festivalu smíchu titul KOMEDIE ROKU 2015.SMUTÉNKA: Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf.

 Ve věku 74 let ve čtvrtek 20. ledna zemřel americký zpěvák a herec Meat Loaf, Michael Lee Aday. Proslavilo ho zejména epesní, rockoperové album Bat Out Of Hell a následné Bat Out Of Hell II: Back Into Hell z roku 1993, z něhož pochází i I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That), za který byl zpěvák oceněn Grammy v kategorii Nejlepší sólový rockový pěvecký výkon. Známý byl i jako herec, a to z muzikálu Rocky Horror Picture Show, komedie Štvanci nebo Klubu rváčů. Na kontě měl nakonec 13 studiových alb a zahrál si v třicítce filmů.  (dap)

Milan Cais z Tata Bojs vyzdobí táborské divadlo

Dnes od 18 hodin se v Divadle Oskara Nedbala Tábor koná vernisáž instalace vizuálního umělce a hudebníka Milana Caise s názvem Skrytý talent. Po jejím odhalení ve foyer divadla bude následovat doprovodný hudební program v DON klubu. Vystoupí duo Jaromírr 99 (Kavka Band, Priezznitz, Alois Nebel...) a Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Kavka Band,...). Po nich afterparty s DJ Mardošou (Tata Bojs). Instalace bude ke zhlédnutí do konce června.  

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Večery S - Tomáš Průša trio, Pavla Marianová & Jan Janda, Blackjack

Hudba / koncert / folk&country
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
21.01.2022 od 19:00 hod.

 

LOCOMOTIVE + NBF

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
21.01.2022 od 20:00 hod.

 

Milan Cais: Skrytý talent

Výstava / vernisáž
Divadlo Oskara Nedbala
21.01.2022 od 18:00 hod.

 

Petr Kalandra Memory Band

Hudba / koncert / rock - folk - blues
Univerzita Tábor
21.01.2022 od 20:00 hod.