PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bestiář (work-in-progress)


Divadlo / pohybové divadlo a beseda
Město: Tábor

Datum: 25.08.2016 od 19:00 hod.

Místo: CESTA, Novákova 387, Tábor

Cena: dobrovolné

 
 

Po 14 dní herečka a tanečnice Zuzana Smolová (CZ, Continuo) a umělec mnoha řemesel Peter Gaffney (US) na CESTĚ v rámci intenzivní umělecké rezidence tvoří pohybové divadlo inspirované bestiáři. Při své práci kombinují pohyb, hudbu na vlastnoručně vyrobené nástroje, práci s loutkami i hlínou.

Ve čtvrtek se veřejně podělí o průběžné výsledky své práce. Budete mít jedinečnou možnost shlédnout work in progress a v následné besedě položit otázky a případně poskytnout zpětnou vazbu.

Rezidenční pobyty pro umělce na CESTĚ obnovujeme v rámci celoročního projektu Kredance podpořeného Ministerstvem kultury ČR a Nadací Život Umělce. Pražská premiéra Bestiáře se chystá v prosinci tohoto roku.

*Peter Gaffney
Originally from the Pacific Northwest, Peter Gaffney is a composer, puppet maker, and theater director who has lived, taught and performed in New York, Prague, London, Paris, Philadelphia and Munich. As co-founder and director of Cabaret Red Light (2008–2011) and composer/music director on original works at BRAT Productions (2012-2015), he has helped create more than thirty theatrical productions with over 150 performances, chosen at times by TimeOut New York and Philadelphia’s City Paper as pick of the week and “must see” performances.

You’ll find more about Peter at http://neosequitur.com

*Zuzana Smolová
Herečka a tanečnice v mezinárodní společnosti Divadlo Continuo Theatre (2011 - 2015). Účinkovala v inscenacích Sousedi, Now…?, Den Osmý (ocenění na Skupově Plzni), U zdi, Caravan Obscura, Oběť, a v site specific projektech Jizvy v kameni, Jezero Grus Grus, Citadela, Ve sklepě, Zapomenuto v polích.Její talent a všestrannost se projevují v tvůrčí divadelní práci, autorské tvorbě, vytváření pohybových partitur i vedení pohybových tvůrčích dílen pro studenty divadelních škol. Práce s loutkou, maskou a materiálem, zpěv i hra na akordeon - to vše a ještě něco přídavkem je Zuzaninou devizou.


Více o akci Bestiář (work-in-progress) na webu akce
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Princezna na ocet

Divadlo / pro děti
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
17.10.2021 od 14:30 hod.

 

Alois a Vilém Mrštíkové - Maryša

Divadlo / drama
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
17.10.2021 od 19:30 hod.

 

Štísko a Poupěnka - Ať žijí pohádky

Pro děti
Dům kultury Milevsko
17.10.2021 od 10:00 hod.

 

Beatles ~ Nokturna 2020

Hudba / koncert vážné hudby
Trojice
17.10.2021 od 19:00 hod.