PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Charitativní- multižánrový festival Houpačka 2016


Festival
Město: Velešín

Datum: 20.08.2016 - 21.08.2016 od 13:00 hod.

Místo: statek U Hamerníků, Nádraží 654

Cena: 150

 
 

AČKA 2016...aneb my vám-vy nám“

Charitativní – multižánrový festival
Oblíbenému festivalu Houpačka se v loňském roce (2015) podařilo díky všem účastníkům získat rekordní částku 65 672 CZK, která výrazně pomohla zlepšit kvalitu života dvou malých Adélek ,trpících závažným metabolickým onemocněním. Nejen tyto děvčátka zašťiťuje spolek „Metoděj“, který se specializuje na pomoc dětem a jejich rodinám se vzácným metabolickým onemocněním.

Je tu rok 2016 a s ním i 4.ročník obnoveného charitativního a kulturního projektu „Houpačka“, který proběhne 20.8 v malebném prostředí statku „U Hamerníků“ na Velešín-nádraží.

„Cílem a posláním festivalu „Houpačka“ je nejen získat finanční prostředky pro ty, které je akutně potřebují, ale i nabídnout všem věkovým kategoriím pohled na kulturu a zábavu z jiného pohledu, než je obecně platný....“, říká Kamil Zeman z pořádajícího spolku 2/4.

I letos spolek 2/4 spolupracuje se spolkem „Metoděj“ (MEzi TOlika DĚtmi Jediný) a na jejichž doporučení a po zralé úvaze jsme se rozhodli letošní výtěžek věnovat Adélce Panochové a její mamince.

ADÉLKA….PŘÍBĚH POKRAČUJE
Situace malé Adélky se v poslední době značně zkomplikovala. Adélka trpící Gaucherovou nemocí bohužel patří mezi zhruba 5 pacientů na celém světě, kteří nereagují na infuze chybějícího enzymu. Navíc z důvodu špatně léčeného zánětu zcela nečekaně loni na jaře ohluchla. Díky již zmiňovanému naslouchátku mohla nastoupit do 1. třídy, avšak…..krátce po té musela být hospitalizována s vážnými komplikacemi…..
Maminka Jitka v té době musela skončit v zaměstnání a nastoupit 24hodinovou péči doma. Jejich život začal postupně zcela záviset na finanční pomoci Dobrého anděla a daru z Houpačky 2015. Vyřízení žádosti o příspěvky na péči bylo komplikováno častými pobyty v nemocnici v Praze a tím, že rodina nemá auto a možnost objíždět úřady. Otec s rodinou nežije a téměř nepřispívá.
Od prosince se u holčičky objevily dýchací problémy související s postupující nemocí. Adélka je často velmi unavená a potřebuje mít zavedený kyslík. Kvůli těžké podvýživě je riskantní i krátkodobá anestezie, což vše vážně komplikuje.

A NA CO SE MÚŽETE TĚŠIT ?
Brány festivalu se otevřou ve 13.00 hod. Od 14 hod odstartuje „benefiční běh pro Adélku“..1,5 km trať lze absolvovat jakýmkoli bezmotorovým způsobem (start JUDA stavebniny naproti Velešínské benzinové stanice – cíl „U Hamerníků“)

fFestivalový den pak bude probíhat ve znamení atrakcí pro celou rodinu, hudby, tance, prezentací, exhibicí, workshopů, soutěží a mnoha dalších aktivit.
Mimo jiné:
Urban sense – parkour a akrobacie
YoYo boys – mistři evropy v yoyo freestylingu
Aiwa! Tribe – orientální tance
Adula Abaru – street dance
Hasičský záchranný sbor Jčk – exhibice
Módní přehlídka + dražba
En.dru – vicemistr světa v loopingu
Potravinová banka Jčk – prezentace a mnoho dalšího
Celou akci pak zakončí večerní koncert špičkových alternativních skupin: DALEKKO /pop alternative/ , KVĚTY /alternative experimental/ a MASTER MASTER WAIT /synth punk/FRA/.

Další info: Kamil Zeman – předseda spolku 2/4 ( www.spolek24.cz)
606 148 544, kamil.zeman@seznam.cz


Více o akci Charitativní- multižánrový festival Houpačka 2016 na webu akce


e-mail na pořadatele: kamil.zeman@seznam.cz