PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


TRANSFORMA: Tomáš Slavík - Indie


Výstava / výstava fotografií
Město: Tábor

Datum: 14.07.2016 od 19:00 hod.

Místo: MP7 Café&Gallery

 
 

Přijměte naše srdečné pozvání na výstavu dokumentárních fotografií z Indie.

Ve čtvrtek 14.7.2016 od 19.00 budete mít možnost si u šálku čaje - či sklenice piva, vyslechnout poutavé vyprávění z cest odvážného poutníka.

předmluva autora:
Jednoho listopadu jsem si sbalil tři trika, foťák, zásobu negativů a jednosměrnou letenkou se přesunul do Indie. Stál jsem tam a ten nekonečně neznámej barevnej svět přede mnou. Několik měsíců přede mnou.
Lezl jsem do výšek Himalájí, byl na učení s Dalajlamou, strčil nohu do Gangy a stopoval džunglemi jižní Karnataky. Učil se nový jazyk, písmo i tradice. Měl jsem vztek, smál se, byl smutný i šťastný.
Dneska vzpomínky vidím jako veliký obraz, který je neustále v pohybu. Přeskupuje se, mění podobu, ale zároveň nikdy neztrácí na jednotě. Den po dni s pravidelnou nepravidelností vznikal fotografický i psaný deník. Archiv vzpomínek, který pootevřu k nahlédnutí.
www.tomasslavik.cz

Výstava probíhá v ramci multižánrového festivalu TRANSFORMA 14.7. - 24.7. 2016
Více na www.transforma.cz


Více o akci TRANSFORMA: Tomáš Slavík - Indie na webu akce


e-mail na pořadatele: info@transforma.cz
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.

 

DON živě | Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.