PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Řez údolím


Festival / carving - hudba - divadlo - show - workshopy
Město: Tábor

Datum: 05.07.2016 - 06.07.2016 od 12:00 hod.

Místo: Cesta žije (Ctiborův mlýn), Housův mlýn, Hospůdka Na Kurtech

Cena: 0

 
 

 Festival ŘEZ ÚDOLÍM - 2.- 6.7. 2016

Od 2. do 6. července 2016 budete mít v rámci festivalu Řez údolím jedinečnou šanci vidět při práci řezbáře a loutkáře z různých koutů České republiky. V některých dnech si budete moci vyzkoušet, jak se s dláty zachází. První pomoc bude na místě.
Festival bude provázen bohatým kulturním programem na třech různých místech - v amfiteátru u Ctiborova mlýna v produkci CESTA žije, na Housově mlýně a v Hospůdce Na Kurtech a na Tajemné zahradě u vodopádu v produkci Chodící dřevo. Akce je benefiční a část výtěžku bude věnována obecně prospěšné společnosti Cheiron T, která pracuje s dětmi, mládeží a rodinami ze sociálně znevýhodněného prostředí. Společnost budou moci navštěvníci podpořit i dobrovolnými příspěvky či zakoupením vzniknuvších děl.

Organizátory Řezu údolím jsou: Sdružení Housův Mlýn - Tábor, CESTA žije, Hospůdka Na Kurtech - nekuřácká hospůdka, Chodící Dřevo a dobrovolníci (David Peltán - PR, Petr Tousek - web, Ondřej Drábek - odborné konzultace, Galerie-Knihkupectví Baobab v Táboře - odborné konzultace aj.)

Partneři a sponzoři Řezu údolím jsou: Město Tábor, obec Radimovice u Želče, Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor, Cheiron T, o.p.s., Kulturne.com, Rodinný pivovar Bernard a.s.


PROGRAM:
¤¤¤¤¤¤¤¤

Prostor Ctiborova mlýna - CESTA
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Sobota 2. - středa 6.7. 2016 - sochařské sympozium řezbářů z celé republiky. V některých dnech si budete moci i vyzkoušet jak se s dláty zachází.

Neděle 3.7. od 18.00 - rodinné představení Kocour - rodinné fyzické divadlo z produkční dílny Kredance z.s. České Budějovice

Úterý 5.7. - od 18.00 uvede Divadlo U plotny hru Vokoňovi, od 19.30 zahraje Trio acustico (mezinárodni hudební formace ve složení basa Esko Makinen, kytara Vojta Vrtiška, zpěv a kytara Emanuele Nesa)

Středa 6.7. - závěrečný program - bude možné zakoupit některá vytvořená díla. Benefiční odpoledne pro Cheiron T o.p.s.. Celý den se budou konat řezbářské a truhlářské workshopy, dětský koutek s programem a vystoupení začínajících hudebních projektů z hudebny Cheiron T. Následovat bude další program na Housově mlýně a u Hospůdky Na Kurtech. Vyvrcholením večera bude zapalování plovoucích vorů na Jordáně jako pocta mistru Janu Husovi.

Areál Housova mlýna
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Sobota 2. 7. - v 17.00 se koná představení loutkového divadla Dokola Dlouhý Široký a Bystrozraký pro malé i velké
Vstupné dobrovolné – výtěžek bude věnován obecně prospěšné společnosti Cheiron T

Neděle 3. 7. - od 13.00 do 16.00 Tvořivá dílna pro děti i dospělé

Pondělí 4. 7. - neděle 10. 7. - Sochařské sympozium - 3. ročník řezbářského sympozia. Pod rukama řezbářů a výtvarníků vzniknou v průběhu jednoho týdne sochy a objekty, které budou v budoucnu umístěny v areálu Housova Mlýna a jeho okolí.
Při práci uvidíte výtvarníky, kteří návštěvnkům předvedou svou tvorbu.

Středa 6. 7. - Ohně na Jordáně - Rekonstrukce oslav výročí Mistra Jana Husa na Jordáně. Znovuobnovujeme tradici Husových ohňů na Jordáně. Při oslavách výročí Mistra Jana Husa se již od 19. století zapalovaly ohně na voru a tlačily se po hladině Jordánu, jako připomenutí jeho upálení. Akci pořádá Sdružení Housova mlýna za podpory Jihočeského kraje.

Areál Hospůdky Na Kurtech a Tajemná zahrada u vodopádu
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Sobota 2. 7. - středa 6.7. - Loutkářské sympozium a workshop Loutkové stíny pod vedením loutkářky Bc.A. Evy Hellerové Hodinkové Mäkinen (Chodící Dřevo)

- sympozium je určeno profesionálním umělcům. Vzniklé loutky budou dále využívány k happeningům a představením. S sebou vlastní nástroje. (hlásit se na email: evahodinkova@gmail.com)

- workshop bude určený pro začátečníky, amatérské řezbáře i profesionály. Jednu loutku velkou budou dělat čtyři studenti a jeden profesionál. Cílem je naučit se spolupracovat a propojit svoje specifické výtvarné cítění s cítěním druhého, získání nových zkušeností a řešení technologií vznikajícího díla. V závěru festivalu se také uskuteční loutkový happening. Cena šestidenního workshopu je 1200 korun a dílna je určená zájemcům od 12 let s písemným svolením rodičů o odpovědnosti. (hlásit se na email: evahodinkova@gmail.com)

Sobota 2.7. - středa 6.7. - Výstava a miny workshop loutek Lesní bytosti z rodinné tvůrčí loutkářské dílny Chodící dřevo, představení 5. 7. v 18 hodin

Sobota 2.7. - středa 6.7. - Funebrácká kapela - hudební představení na jedoucím voze s oslíkem, účinkují: Esko Mäkinen (kontrabas), Vojta Vrtiška (kytara), Michal Hrubý (saxofon, klarinety, flétny, harmonium) a Aino Sepponen (zpěv)

Sobota 2.7. - středa 6.7. - Můžete si dlábnout - místo bude putovní projekt Cheironu - společný totem, do nějž si každý může rejpnout (od 3 let)

Sobota 2.7.od 20.00 zahraje v Hospůdce Na Kurtech trio Esko Mäkinen (kontrabas), Vojta Vrtiška (kytara), Michal Hrubý (saxofon, klarinety, flétny, harmonium)

Pondělí 4.7. - od 18.00 se koná loutkovo hudební představení Ptačí muž - Improvizace, od 20.00 sehraje brazilský loutkář a výtvarník Gil Conti (IO IO Puppet Theatre) politické loutkové představení pro dospělé Faust

Středa 6.7. - od 17.00 průvod s obřími loutkami

FACEBOOK: 


www.facebook.com/rezudolim/events


Více o akci Řez údolím na webu akce