PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Řez údolím


Festival / carving - hudba - divadlo - show - workshopy
Město: Tábor

Datum: 04.07.2016 - 06.07.2016 od 12:00 hod.

Místo: Cesta žije (Ctiborův mlýn), Housův mlýn, Hospůdka Na Kurtech

Cena: 0

 
 

 Festival ŘEZ ÚDOLÍM - 2.- 6.7. 2016

Od 2. do 6. července 2016 budete mít v rámci festivalu Řez údolím jedinečnou šanci vidět při práci řezbáře a loutkáře z různých koutů České republiky. V některých dnech si budete moci vyzkoušet, jak se s dláty zachází. První pomoc bude na místě.
Festival bude provázen bohatým kulturním programem na třech různých místech - v amfiteátru u Ctiborova mlýna v produkci CESTA žije, na Housově mlýně a v Hospůdce Na Kurtech a na Tajemné zahradě u vodopádu v produkci Chodící dřevo. Akce je benefiční a část výtěžku bude věnována obecně prospěšné společnosti Cheiron T, která pracuje s dětmi, mládeží a rodinami ze sociálně znevýhodněného prostředí. Společnost budou moci navštěvníci podpořit i dobrovolnými příspěvky či zakoupením vzniknuvších děl.

Organizátory Řezu údolím jsou: Sdružení Housův Mlýn - Tábor, CESTA žije, Hospůdka Na Kurtech - nekuřácká hospůdka, Chodící Dřevo a dobrovolníci (David Peltán - PR, Petr Tousek - web, Ondřej Drábek - odborné konzultace, Galerie-Knihkupectví Baobab v Táboře - odborné konzultace aj.)

Partneři a sponzoři Řezu údolím jsou: Město Tábor, obec Radimovice u Želče, Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor, Cheiron T, o.p.s., Kulturne.com, Rodinný pivovar Bernard a.s.


PROGRAM:
¤¤¤¤¤¤¤¤

Prostor Ctiborova mlýna - CESTA
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Sobota 2. - středa 6.7. 2016 - sochařské sympozium řezbářů z celé republiky. V některých dnech si budete moci i vyzkoušet jak se s dláty zachází.

Neděle 3.7. od 18.00 - rodinné představení Kocour - rodinné fyzické divadlo z produkční dílny Kredance z.s. České Budějovice

Úterý 5.7. - od 18.00 uvede Divadlo U plotny hru Vokoňovi, od 19.30 zahraje Trio acustico (mezinárodni hudební formace ve složení basa Esko Makinen, kytara Vojta Vrtiška, zpěv a kytara Emanuele Nesa)

Středa 6.7. - závěrečný program - bude možné zakoupit některá vytvořená díla. Benefiční odpoledne pro Cheiron T o.p.s.. Celý den se budou konat řezbářské a truhlářské workshopy, dětský koutek s programem a vystoupení začínajících hudebních projektů z hudebny Cheiron T. Následovat bude další program na Housově mlýně a u Hospůdky Na Kurtech. Vyvrcholením večera bude zapalování plovoucích vorů na Jordáně jako pocta mistru Janu Husovi.

Areál Housova mlýna
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Sobota 2. 7. - v 17.00 se koná představení loutkového divadla Dokola Dlouhý Široký a Bystrozraký pro malé i velké
Vstupné dobrovolné – výtěžek bude věnován obecně prospěšné společnosti Cheiron T

Neděle 3. 7. - od 13.00 do 16.00 Tvořivá dílna pro děti i dospělé

Pondělí 4. 7. - neděle 10. 7. - Sochařské sympozium - 3. ročník řezbářského sympozia. Pod rukama řezbářů a výtvarníků vzniknou v průběhu jednoho týdne sochy a objekty, které budou v budoucnu umístěny v areálu Housova Mlýna a jeho okolí.
Při práci uvidíte výtvarníky, kteří návštěvnkům předvedou svou tvorbu.

Středa 6. 7. - Ohně na Jordáně - Rekonstrukce oslav výročí Mistra Jana Husa na Jordáně. Znovuobnovujeme tradici Husových ohňů na Jordáně. Při oslavách výročí Mistra Jana Husa se již od 19. století zapalovaly ohně na voru a tlačily se po hladině Jordánu, jako připomenutí jeho upálení. Akci pořádá Sdružení Housova mlýna za podpory Jihočeského kraje.

Areál Hospůdky Na Kurtech a Tajemná zahrada u vodopádu
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Sobota 2. 7. - středa 6.7. - Loutkářské sympozium a workshop Loutkové stíny pod vedením loutkářky Bc.A. Evy Hellerové Hodinkové Mäkinen (Chodící Dřevo)

- sympozium je určeno profesionálním umělcům. Vzniklé loutky budou dále využívány k happeningům a představením. S sebou vlastní nástroje. (hlásit se na email: evahodinkova@gmail.com)

- workshop bude určený pro začátečníky, amatérské řezbáře i profesionály. Jednu loutku velkou budou dělat čtyři studenti a jeden profesionál. Cílem je naučit se spolupracovat a propojit svoje specifické výtvarné cítění s cítěním druhého, získání nových zkušeností a řešení technologií vznikajícího díla. V závěru festivalu se také uskuteční loutkový happening. Cena šestidenního workshopu je 1200 korun a dílna je určená zájemcům od 12 let s písemným svolením rodičů o odpovědnosti. (hlásit se na email: evahodinkova@gmail.com)

Sobota 2.7. - středa 6.7. - Výstava a miny workshop loutek Lesní bytosti z rodinné tvůrčí loutkářské dílny Chodící dřevo, představení 5. 7. v 18 hodin

Sobota 2.7. - středa 6.7. - Funebrácká kapela - hudební představení na jedoucím voze s oslíkem, účinkují: Esko Mäkinen (kontrabas), Vojta Vrtiška (kytara), Michal Hrubý (saxofon, klarinety, flétny, harmonium) a Aino Sepponen (zpěv)

Sobota 2.7. - středa 6.7. - Můžete si dlábnout - místo bude putovní projekt Cheironu - společný totem, do nějž si každý může rejpnout (od 3 let)

Sobota 2.7.od 20.00 zahraje v Hospůdce Na Kurtech trio Esko Mäkinen (kontrabas), Vojta Vrtiška (kytara), Michal Hrubý (saxofon, klarinety, flétny, harmonium)

Pondělí 4.7. - od 18.00 se koná loutkovo hudební představení Ptačí muž - Improvizace, od 20.00 sehraje brazilský loutkář a výtvarník Gil Conti (IO IO Puppet Theatre) politické loutkové představení pro dospělé Faust

Středa 6.7. - od 17.00 průvod s obřími loutkami

FACEBOOK: 


www.facebook.com/rezudolim/events


Více o akci Řez údolím na webu akce
Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
18.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce

 

Kolega Mela Gibsona

Divadlo
Kulturní dům, U Nádraží 602
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Misery

Divadlo / jiný / horror - thiller
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Tři letušky v posteli

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ústí
18.03.2019 od 19:00 hod.