PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


29. Mezinárodní letní kurzy prof. Otakara Ševčíka pro mladé houslisty


Hudba / Klasická hudba




Město: Písek

Datum: 01.07.2016 - 11.07.2016

Místo: Divadlo Fráni Šrámka

 
 

Od 1. do 11. července proběhne v Písku už 29. ročník Mezinárodních letních kurzů prof. Otakara Ševčíka pro mladé houslisty.
Divadlo Fráni Šrámka se na deset dní stane útočištěm pro mladé talentované houslisty, kteří budou mít možnost rozvinout svoje schopnosti a přiučit se něco nového od uznávaného houslového pedagoga Doc. Jindřicha Pazdery a pedagoga českobudějovické hudební konzervatoře MgA. Jana Drhy.
Jestli se zajímáte o klasickou hudbu a jste zvědaví, jakou úroveň mají budoucí housloví virtuózové, můžete se přijít podívat do Divadla Fráni Šrámka, kde budou vyučovací hodiny volně přístupné veřejnosti.
Samotné kurzy budou navíc obohacené o celou řadu koncertů. Ty se uskuteční v koncertní síni Nejsvětější Trojice a jejich program bude opravdu pestrý a bohatý:

Pátek 1. července v 19:30
Jindřich Pazdera ~ housle, Václav Mácha ~ klavír
Zazní skladby skladatelů Beethovena, Strausse a Weinberga

Neděle 3. července v 19:30
Pavel Voráček ~ klavír
Zazní skladby od Ludwiga van Beethovena

Pondělí 4. července v 19:30
Terezia Šofranková ~ housle, Matej Arendárik ~ klavír
Zazní skladby skladateů Bacha, Beethovena, Dvořáka a Griega

Čtvrtek 7. července v 19:30
Barbora Valečková ~ housle, Stanislav Bogunia ~ klavír
Zazní skladby skladatelů Beethovena, Brahmse, Čajkovského a Stravinského

Pondělí 11. července v 19:30
Závěrečný houslový koncert účastníků kurzů





Táborský festival vína zahájí předprodej vstupenek. Dárků nejen k Vánocům

 Unikátní Táborský festival vína připravil 18. ročník (únor až červen 2026) a zahajuje 17. listopadu v 17 hodin předprodej vstupenek. Program nabitý pokrmy skvělých táborských restaurací a vínem z Moravy, Čech i světa už je nyní na webových stránkách www.festival-vina.cz a můžete tak vybírat nejen dárky k Vánocům, ale i si zajistit skvělý čas s rodinou či přáteli. Samozřejmě nechybí divadla (Divadlo Járy Cimrmana, Za dveřmi kanceláří s Terezou Kostkovou, Václavem Koptou a Alešem Hámou, Dohody s Jaroslavem Duškem), koncerty (Tomáš Klus, Bert & Friends aj.), kurz degustování vína, nealkoholický oběd pro děti, těhotné či abstinenty, vinné stezky a putování po středověkých sklepech za vínem. Pojďte se bavit kvalitně v nádherných kulisách historického centra bašty husitsví. Kalich, víno, Tábor! (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


Hrdý Budžes

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ústí
17.11.2025 od 19:00 hod.

 

Táborský festival vína - zahájení předprodeje 18. ročníku

Festival / víno - gastronomie - divadlo - koncerty
online
17.11.2025 od 17:00 hod.

 

Vzpomínka na 17. listopad

Ostatní / setkání
Žižkovo náměstí
17.11.2025 od 17:00 hod.

 

Den boje za svobodu a demokracii

Ostatní / setkání
rozhlas
17.11.2025 od 17:11 hod.