PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sýrie očima reportéra Roberta Mikoláše - Podél cest leží rozstřílená těla


Ostatní / setkání / vyprávění
Město: České Budějovice

Datum: 16.06.2016 od 19:00 hod.

Místo: Horká vana

 
 

 Zavítá k nám vzácný host Robert Mikoláš, zvláštní/válečný zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnál, který se před pár dny vrátil ze Sýrie, a podá nám unikátní svědectví.

Robert Mikoláš působil roky ve východní Asii, ale přinášel zprávy z válečných oblastí (Balkán, Sýrie...), hladomorů (Somálsko) i míst dlouhodobě sužovaných chudobou (Etiopie, Nigérie, Rwanda...).

Tak popisuje Robert Mikoláš Sýrii současnosti. „Centrum města je vyčištěné od min. Do nové Palmýry se sice chtějí vrátit rodiny, ale zase začínají balit, s tím, že se tam nedá žít.“ V Palmýře není voda, nejen pitná, ale není ani dostatek vody na mytí. Lidé tam nemají jídlo ani elektřinu. „Když není voda, tak to nejde,“ soudí Robert Mikoláš a popisuje rodiny, které zklamaně odjíždějí pryč. „Na zemi vidíte pohozené učebnice. Obrázky samic v nich mají začerněné tváře,“ přibližuje s tím, že islamisté jednají pod drogami. „Podél cest leží rozstřílená těla. Nechávají je tam ležet a nikdo se tím nezabývá,“ popisuje.

Syřané se podle slov Roberta Mikoláše často přiklánějí k menšímu zlu, tedy k Bašáru Asadovi. Jak tvrdí, je to podle nich přeci jen lepší varianta než zdecimování země islamisty.

Vstupné - 50,- Kč