PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Drž mě pevně, miluj mě zlehka


Ostatní / scénické čtení za účasti autora
Město: Tábor

Datum: 27.06.2016 od 18:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Cena: 80 Kč

 
 

Autor: Robert Fulghum

Robert Fulghum a Létající cirkus na velkém turné po České republice!!!
Seňor Fuljumero se vrací, aby představil novou povídkovou knihu Poprask v sýrové uličce. Po divadelním představení z knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, promluví přesně tak, jak ho máte rádi. Moudře a vtipně. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků.
Účinkují: V. Hollá, P. Drtinová, G. Hašek
V překladu Jiřího Hrubého vydalo nakladatelství Argo.


Součástí představení bude beseda s autorem a autogramiáda.
Připraveno ve spolupráci s Městskou knihovnou Tábor.


Více o akci Drž mě pevně, miluj mě zlehka na webu akce


e-mail na pořadatele: Drdakova@divadlotabor.cz
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat