PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Od tónu k člověku


Ostatní / setkání / Seminář muzikoterapie / poznání vztahu člověk - tón + výroba hudebního nástroje pro děti
Město: Tábor

Datum: 11.06.2016 od 09:00 hod.

Místo: Dětský klub Janíček, Klokotská 116, Tábor

Cena: 600 Kč

 
 

V tomto semináři se účastníci naučí základní postupy při výrobě dřevěného xylofonu o osmi tónech, který je určen pro dětské muzicírování. Jak vybrat ten správný materiál, různé způsoby ladění na přesné tóny, jakým způsobem materiál vydává zvuk a jakým způsobem se zvuk v materiálu vlastně rodí.

Josef Salaba - přednášející:
Hudba oslovuje naše emoce. Může rozjitřit i uklidnit srdce a pokud je harmonická, dokáže i léčit zraněnou duši. V Sociálním ateliéru Tilia, kterou založil Josef Salaba v Nové Vsi nad Popelkou vznikají hudební nástroje, které takovéto vlastnosti mají.

Sociální Ateliér Tilia:
Ateliér byl založen v roce 2009 v Nové Vsi nad Popelkou studenty Akademie sociálního umění Tabor. V obci probíhá již několik dalších spřízněných iniciativ sdružených kolem Sociálně terapeutického centra Nadace Tabor.

Atelier Tilia se v první řadě věnuje vývoji a výrobě hudebních nástrojů. V této oblasti úzce spolupracuje se zahraničním výrobcem hudebních nástrojů, firmou Choroi - celoevropskou organizací založenou na antroposofických principech a myšlenkách.

Vedle výroby hudebních nástrojů zde probíhá i výroba dřevěných hraček, výukových pomůcek pro školy a zakázková výroba dřevěného nábytku či užitkových doplňků pro domácnost a interiéry.

Výrobky ateliéru Tilia jsou zhotoveny výhradně z přírodních materiálů - převážně ze dřeva, kovu a kamene. Volba materiálů i provedení se zaměřuje na elegantní, citlivý a harmonický design a vysokou kvalitu všech výrobků. Atelier se snaží přinášet jak výrobky vlastního designu tak i výrobky zhotovené dle individuálního návrhu a přání zákazníků.

REGISTRACE PŘEDEM DO 5.ČERVNA NUTNÁ, EMAILEM NEBO TELEFONICKY. MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ 10.

e-mail na pořadatele: valerie.prochazkova@janicekops.cz
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jiří Peňás/Den architektury

Ostatní / setkání / autorské čtení
Kavárna a knihkupectví Jednota
01.10.2022 od 18:00 hod.

 

Den architektury 2022

Ostatní / Architektura
kašna na Žižkově náměstí
01.10.2022 od 14:00 hod.

 

Dětská burza a bleší trh

Pro děti
Dům kultury Milevsko
01.10.2022

 

Den architektury

Festival
Jižní Čechy
01.10.2022 - 02.10.2022 od 09:00 hod.
vícedenní akce