PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hadrián z Římsů ~ Divadlo Radost Brno


Divadlo
Město: Písek

Datum: 26.04.2016 od 08:30 hod.

Místo: Divadlo Fráni Šrámka

Cena: 100 Kč

 
 

HADRIÁN Z ŘÍMSŮ/V.K. Klicpera

Krásné výpravné, barevné představení, plné humoru. Herci nejenom hrají a zpívají ale i ovládají rozličné nástroje.

Hadrián z Římsů je snad nejznámější veselohra českého prozaika, básníka a především dramatika první poloviny devatenáctého století, po právu nazývaného „otcem české veselohry“. K pokladům dramatické tvorby bezesporu patří jeho schopnost lehké parodie nejrůznějších témat (zde např. ve své době oblíbené „rytířské hry“).

Zápletka je postavena na několikanásobné záměně osob. Za titulní postavu – poněkud neduživého rytíře, vyslaného svým otcem za nevěstou – se vydávají hned tři další osoby, každá z trochu jiného důvodu. Paradoxem je, že ten pravý Hadrián je považován za nejméně důvěryhodného. Neprozradíme víc, než že celou dobu jde o to, aby si Ruměna, nemusela vzít Hadriánaz Římsů, protože má svého milého Želmíra.

Režie: úprava, režie, scénická hudba: Vlastimil Peška

Hrají: Vilém Čapek, Eva Lesáková ,Barbora Dobišarová, Matěj Štrunc, Dalibor Dufek, Pavel J. Riedl, Pavel Novák,Zdeněk Ševčík,Radim Sasínek, Jan Bradáč

Hudebníci: Petr Šmiřák, Michaela Baladová, Eva Jurůjová, Jiří Daniel, Milan Potůček, Martin Cenek.


Více o akci Hadrián z Římsů ~ Divadlo Radost Brno na webu akce
The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Koncert absolventských kapel ,,Dukly´´

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
03.02.2023 od 19:30 hod.

 

 

Vojtaano live

Hudba / koncert
BarBar club Tábor
03.02.2023 od 21:00 hod.

 

farní ples 2023

Hudba / taneční zábava / ples
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
03.02.2023 - 04.02.2023 od 20:00 hod.
vícedenní akce