PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hadrián z Římsů ~ Divadlo Radost Brno


Divadlo
Město: Písek

Datum: 26.04.2016 od 08:30 hod.

Místo: Divadlo Fráni Šrámka

Cena: 100 Kč

 
 

HADRIÁN Z ŘÍMSŮ/V.K. Klicpera

Krásné výpravné, barevné představení, plné humoru. Herci nejenom hrají a zpívají ale i ovládají rozličné nástroje.

Hadrián z Římsů je snad nejznámější veselohra českého prozaika, básníka a především dramatika první poloviny devatenáctého století, po právu nazývaného „otcem české veselohry“. K pokladům dramatické tvorby bezesporu patří jeho schopnost lehké parodie nejrůznějších témat (zde např. ve své době oblíbené „rytířské hry“).

Zápletka je postavena na několikanásobné záměně osob. Za titulní postavu – poněkud neduživého rytíře, vyslaného svým otcem za nevěstou – se vydávají hned tři další osoby, každá z trochu jiného důvodu. Paradoxem je, že ten pravý Hadrián je považován za nejméně důvěryhodného. Neprozradíme víc, než že celou dobu jde o to, aby si Ruměna, nemusela vzít Hadriánaz Římsů, protože má svého milého Želmíra.

Režie: úprava, režie, scénická hudba: Vlastimil Peška

Hrají: Vilém Čapek, Eva Lesáková ,Barbora Dobišarová, Matěj Štrunc, Dalibor Dufek, Pavel J. Riedl, Pavel Novák,Zdeněk Ševčík,Radim Sasínek, Jan Bradáč

Hudebníci: Petr Šmiřák, Michaela Baladová, Eva Jurůjová, Jiří Daniel, Milan Potůček, Martin Cenek.


Více o akci Hadrián z Římsů ~ Divadlo Radost Brno na webu akce
Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce