PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hadrián z Římsů ~ Divadlo Radost Brno


Divadlo
Město: Písek

Datum: 26.04.2016 od 08:30 hod.

Místo: Divadlo Fráni Šrámka

Cena: 100 Kč

 
 

HADRIÁN Z ŘÍMSŮ/V.K. Klicpera

Krásné výpravné, barevné představení, plné humoru. Herci nejenom hrají a zpívají ale i ovládají rozličné nástroje.

Hadrián z Římsů je snad nejznámější veselohra českého prozaika, básníka a především dramatika první poloviny devatenáctého století, po právu nazývaného „otcem české veselohry“. K pokladům dramatické tvorby bezesporu patří jeho schopnost lehké parodie nejrůznějších témat (zde např. ve své době oblíbené „rytířské hry“).

Zápletka je postavena na několikanásobné záměně osob. Za titulní postavu – poněkud neduživého rytíře, vyslaného svým otcem za nevěstou – se vydávají hned tři další osoby, každá z trochu jiného důvodu. Paradoxem je, že ten pravý Hadrián je považován za nejméně důvěryhodného. Neprozradíme víc, než že celou dobu jde o to, aby si Ruměna, nemusela vzít Hadriánaz Římsů, protože má svého milého Želmíra.

Režie: úprava, režie, scénická hudba: Vlastimil Peška

Hrají: Vilém Čapek, Eva Lesáková ,Barbora Dobišarová, Matěj Štrunc, Dalibor Dufek, Pavel J. Riedl, Pavel Novák,Zdeněk Ševčík,Radim Sasínek, Jan Bradáč

Hudebníci: Petr Šmiřák, Michaela Baladová, Eva Jurůjová, Jiří Daniel, Milan Potůček, Martin Cenek.


Více o akci Hadrián z Římsů ~ Divadlo Radost Brno na webu akce
V pražském Arše vystoupí jazzový objev Kamasi Washington

Největší jazzový objev desetiletí, saxofonista a kompozer Kamasi Washington, oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou George Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera. V Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba. Koncert se koná v Divadle Archa ve středu 23. května od 20 hodin. Vstupenky seženete na GoOut od 990 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Byl jsem při tom

Divadlo / jiný / LiStOVáNí
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.05.2018 od 17:00 hod.

 

Budějovický majáles

Festival / hudba - divadlo - zábava
České Budějovice
21.05.2018 - 25.05.2018
vícedenní akce