PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tiskařiště


Pro děti / Interaktivní výstava
Město: Písek

Datum: 03.05.2016 - 16.10.2016 od 17:00 hod.

Místo: Sladovna Písek, o.p.s. - Velké náměstí 113

Cena: Děti 90 Kč, dospělí 120 kč, ro

 
 

Několik samostatných stanovišť nabídne dětem i dospělým možnost, na vlastní kůži si vyzkoušet nejrůznější způsoby a formy tisku, dozvědět se něco z historie či se vcítit do postavy vynálezce knihtisku Johannese Gutenberga. Největším lákadlem expozice, v níž prim hraje tiskařská barva, bude speciální místnost, kde neplatí pravidla a tisknout se může na cokoli a kamkoli.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké to asi je, vzít si do ruky razítko, namočit ho do barvy a pokusit se vylepšit nudnou stěnu doma v obýváku? Že se to nesmí? Taťka s mamkou by se zlobili? Asi máte pravdu, existují přeci jenom tolerovanější způsoby, jak osvobodit nenadálý závan kreativity a chuti objevovat doposud nepoznané. Ale co kdyby... co kdyby to šlo?

Tisk je sám o sobě fascinující. Je zábavný, rozmanitý a existuje ho nepřeberné množství forem. Ale kde si to všechno vyzkoušet, když to nejde doma? Ve Sladovně? Vážně?

Nově zrekonstruované prostory sladovnického sklepa se již 3. května jako mávnutím kouzelného proutku změní v obrovskou tiskařskou dílnu, v níž budou moci novodobí objevitelé tisku svobodně tvořit a osahat si různé tiskařské techniky. A věřte, že svobodně znamená opravdu svobodně. Obléknete se do bílých plášťů, půjčíte si gumové boty a můžete si konečně na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, vzít si do ruky razítko, namočit ho do barvy a... však víte :-)


Více o akci Tiskařiště na webu akce


e-mail na pořadatele: produkce@sladovna.cz
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


indiánská pohádka - divadlo emillion

Divadlo / pro děti
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
14.08.2022 od 10:30 hod.

 

Naše chutě

Festival / lokální gastronomie
Střelnice
14.08.2022 od 11:00 hod.

 

Bechyňský festival dechových hudeb XXX. ročník

Hudba / festival / dechovka
zámecký park
14.08.2022 od 18:00 hod.

 

Aneta Langerová - Dvě slunce

Hudba / koncert
1. nádvoří Milevského kláštera
14.08.2022 od 20:00 hod.