PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kompánia theatre studio: Penelope Retrospective


Divadlo
Město: Blatná

Datum: 19.04.2016 od 19:00 hod.

Místo: Divadelní sál, Sokolovna Blatná

Cena: 150/100 200/180Kč

 
 

Etudy o přežití 12ti služek
Hudebně – pohybové experimentální divadlo s živou hudbou na jevišti, zabývající se tématem exilu, odchodu, samoty a ženskou strategií, jak v takové situaci přežít. Představení se inspiruje dílem Margaret Atwoodové – významné a současně nejvíce ceněné kanadské spisovatelky a básnířky – Penelopiáda. Toto dílo je moderní adaptací mýtu o Odysseovi a jeho cestě z pohledu Penelopy, která je odsouzena být věrnou manželkou.
Představení zkoumá známý příběh Odyssea z hlediska Penelope. Oživuje obvinění dvanácti služebných, které Odysseus pověsil jako zrádce a hříšníky poté, co se vrátil do vlasti. Penelope se ale nedokáže smířit se smrtí svých milovaných služek. Retrospektivní jakoby výstava ukazuje náhled Penelopiných nočních můr a snových obrázků na pozadí vizuálního uměleckého divadla beze slov a koncertu. Šibeniční humor, hraní a krajky doprovázejí různé formy ženské existence při hledání strategie přežití.
Představení je v cizím jazyce, podrobný program a anotace pro porozumění budou k dispozici.
Předprodej: infocentrum, recepce Muzea a na www.ckvb.cz.
Vstupenky: 150/100 Kč (plná cena/senioři, studenti, ZTP, děti)
BALÍČEK WORKSHOP+PŘEDSTAVENÍ: 200/180Kč


Více o akci Kompánia theatre studio: Penelope Retrospective na webu akce


e-mail na pořadatele: sikorova@ckvb.cz
SMUTÉNKA: Zemřela legenda filmové hudby, Ennio Morricone

 V 91 letech zemřel italský skladatel filmové hudby Ennio Morricone. Podle prvních informací se tak stalo po pádu na jedné římské klinice. Morricone je držitelem například čestné ceny Oscara za celoživotní dílo, Oscara za snímek Osm hrozných, tří Zlatých glóbů i tří Cen Grammy. Jeho dílo bylo nesmírně obsáhlé, složil hudbu k více než 500 filmům a seriálům. Mezi nestárnoucí melodie patří hudba k filmům a seriálům jako Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Neúplatní, Rudá Sonja či Chobotnice. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Letní kino - Vlastníci

Kino / film / komedie
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
07.07.2020 od 21:00 hod.