PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Exlusivní galavečeře & champagne


Ostatní / setkání / ochutnávka francouzské kuchyně
Město: Tábor

Datum: 27.04.2016 od 19:00 hod.

Místo: Hotel Nautilus

 
 

 Exluzivní galavečeře & champagne

- luxusní 5 chodové menu

- 8 špičkových originál champagne

- Michal Šetka - přední český znalec zahraničních vín

- Martin Svatek - člen Českého národního kuchařského týmu

Restaurace Goldie hotelu Nautilus se stane místem konání další luxusní večeře. Přijďte si užít speciální 5 chodové menu doplněné špičkovými víny ze slavné oblasti Champagne. Během večera na vás čeká lákavé povídání v podání odborníka na slovo vzatého, šéfredaktora časopisu WINE & Degustation, degustátora a specialisty na gastronomii, Michala Šetky. Menu připraví a v průběhu celého večera nám jednotlivé chody představí šéfkuchař Restaurace Goldie hotelu Nautilus, Martin Svatek.


Menu o 5 chodech1. Gratinovaná ústřice s omáčkou Mornay

2. Tuňák v hoisin omáčce s melounem a koriadrem

3. Kroketa z kachny a foie gras s perníkovou omáčkou, zadělávané kedlubnou

4. Hřbet z daňka uzený na borovém dříví s ostružinovou omáčkou a květákovým krémem

5. Rokforová pěna s nugátem, malinami a karotkovým gelem


Michal Šetka


Fotograf a publicista, který se specializuje na víno a všechno, co k němu patří. Jeho fotografie a články s vinařskou tématikou byly publikovány v mnoha českých odborných vinařských i lifestylových časopisech. V současné době působí jako šéfredaktor časopisu Wine&Degustation. Bohaté zkušenosti čerpá mimo jiné při mnoha zahraničních cestách do nejprestižnějších vinařských oblastí. Zabývá se problematikou investic do velkých francouzských vín, spolupracoval na několika knižních publikacích na téma snoubení vín a gastronomie a pravidelně se jako degustátor zúčastňuje soutěží a festivalů v Čechách i v zahraničí.


Více o akci Exlusivní galavečeře & champagne na webu akce
Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobývání Tábora Švédy

Pro děti
Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, 390 01 TÁBOR
18.08.2018

 

Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.

 

Justin Lavash (UK)

Hudba / koncert / folk - rock - soul - blues - jazz
Veselské pískovny
18.08.2018 od 20:00 hod.

 

Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce