PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Exlusivní galavečeře & champagne


Ostatní / setkání / ochutnávka francouzské kuchyně
Město: Tábor

Datum: 27.04.2016 od 19:00 hod.

Místo: Hotel Nautilus

 
 

 Exluzivní galavečeře & champagne

- luxusní 5 chodové menu

- 8 špičkových originál champagne

- Michal Šetka - přední český znalec zahraničních vín

- Martin Svatek - člen Českého národního kuchařského týmu

Restaurace Goldie hotelu Nautilus se stane místem konání další luxusní večeře. Přijďte si užít speciální 5 chodové menu doplněné špičkovými víny ze slavné oblasti Champagne. Během večera na vás čeká lákavé povídání v podání odborníka na slovo vzatého, šéfredaktora časopisu WINE & Degustation, degustátora a specialisty na gastronomii, Michala Šetky. Menu připraví a v průběhu celého večera nám jednotlivé chody představí šéfkuchař Restaurace Goldie hotelu Nautilus, Martin Svatek.


Menu o 5 chodech1. Gratinovaná ústřice s omáčkou Mornay

2. Tuňák v hoisin omáčce s melounem a koriadrem

3. Kroketa z kachny a foie gras s perníkovou omáčkou, zadělávané kedlubnou

4. Hřbet z daňka uzený na borovém dříví s ostružinovou omáčkou a květákovým krémem

5. Rokforová pěna s nugátem, malinami a karotkovým gelem


Michal Šetka


Fotograf a publicista, který se specializuje na víno a všechno, co k němu patří. Jeho fotografie a články s vinařskou tématikou byly publikovány v mnoha českých odborných vinařských i lifestylových časopisech. V současné době působí jako šéfredaktor časopisu Wine&Degustation. Bohaté zkušenosti čerpá mimo jiné při mnoha zahraničních cestách do nejprestižnějších vinařských oblastí. Zabývá se problematikou investic do velkých francouzských vín, spolupracoval na několika knižních publikacích na téma snoubení vín a gastronomie a pravidelně se jako degustátor zúčastňuje soutěží a festivalů v Čechách i v zahraničí.


Více o akci Exlusivní galavečeře & champagne na webu akce
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.

 

DON živě | Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.