PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický Advent 2015


Ostatní / setkání
Město: České Budějovice

Datum: 28.11.2015 od 16:00 hod.

Místo: Náměstí Přemysla Otakara II.

 
 

 Letošní kulturní program bude rozhodně velmi bohatý. Vše odstartujeme tradičním rozsvícením vánočního stromu a to v sobotu 28. 11. za přítomnosti primátora města České Budějovice Jiřího Svobody. Opět se můžete těšit na Zvonkový průvod, Vránkovy koledy a přiletí samozřejmě i anděl. Velkým lákadlem bude koncert Mňágy a Žďorp, Ivana Hlase či Pavla Šporcla.

Součástí Budějovického Adventu je letos projekt Budějovice sobě, který v rámci oslav 750 let města České Budějovice spolufinancovalo právě statutární město. Budějovičtí muzikanti a divadelníci vždy dokazovali, že patří mezi národní špičku. Proč si je tematicky nepřipomenout v retrospektivě a žánrovém rozdělení na náměstí Přemysla Otakara II. v rámci adventního času?

Vystoupí proto například legendy folku Nezmaři, Pavel Žalman Lohonka, Pavlína Jíšová, Sem Tam, dále také Heband, Swing Trio Avalon, Rozkrock nebo legenda čajů - kapela The Sinners.

Každý z účinkujících předvede kromě toho nejlepšího ze svého repertoáru také společnou píseň dle speciálního úkolu: zaranžovat a zahrát píseň ve svém stylu a žánru. O jakou píseň půjde, o tom rozhodnou Budějovičáci na mikrowebu www.budejovicesobe.cz, kde bude k nalezení také program projektu Budějovice sobě.

Pestrou nabídku přinesou dny s jihočeskými rádii – Hitrádio Faktor uspořádá krom jiného koncert Verony, Rockrádio přiveze kapelu UDG a rádio Blaník Camélie.

Velký prostor bude věnován také dětem. Neděle budou tradičně pojaté v rodinném duchu, a proto rodiče rozhodně neudělají chybu, když adventní náměstí navštíví se svými dětmi právě v neděli. Pro děti bude připraveno loutkové vystoupení, hraná pohádka nebo mobilní kino s pásmem pohádek.

Během adventu několikrát na náměstí vystoupí populární kuchař Petr Stupka. Těšte se na živé vystoupení a mnoho kulinářských dobrot.

Spolu s partnerem Lipno Servis zopakujeme úspěšný soutěžní program nazvaný Skiareál Lipno – Hodina slávy českobudějovického adventu. Soutěž je určena všem školám a uskupením v Českých Budějovicích, které předvedou svůj program na pódiu na náměstí. Na Facebooku Budějovického adventu pak naleznete hlasovací aplikaci, ve které můžete to vystoupení, které se vám nejvíce líbilo, ohodnotit svým hlasem. Na vítěze čekají skipasy do Skiareálu Lipno.Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


listování - rakovinu nevyléčíš - denis leary

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
07.12.2023 od 18:30 hod.

 

Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.

 

Adventní posezení

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.