PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nordic Walking v Horní Plané


Sport
Město: Horní Planá

Datum: 31.10.2015 od 10:00 hod.

Místo: KIC

 
 

Šest nových okruhů pro Nordic Walking si od letošního léta užívají fanoušci tohoto sportu na Hornoplánsku. V sobotu 31. října se společně vydají na tři z nich - na více než pět kilometrů dlouhý Stifterův okruh, devět kilometrů dlouhý Pihlovský okruh a takřka šestnáct kilometrů dlouhý Hůrecký okruh. Akce odstartuje v 10 hodin dopoledne u infocentra.

„Každý účastník od nás na začátku dostane mapku, zároveň se dozví zajímavosti o Nordic Walkingu a také našich trasách. Po zdolání některého z okruhů získají účastníci diplom,“ zmínil vedoucí infocentra Luděk Štěpánek a dodal, že se akce mohou zúčastnit i zájemci, kteří nemají vlastní hole. Na místě budou k zapůjčení. Na trase mohou účastníci také počítat s občerstvením.

Nordic Walking je stále populárnější sport, který si užívají všechny věkové kategorie. „Nordic Walking má dobrý vliv na zdraví a kondici. Stimuluje srdce a oběhový systém, uvolňuje svalové pnutí, je ideální pro hubnutí... Zároveň se jedná o zábavu. Myslím si, že nádherná hornoplánská a celkově lipenská příroda je pro Nordic Walking jako stvořená,“ řekl Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

Informace k jednotlivým sobotním okruhům:

Stifterův okruh (fialová): Více než 5 kilometrů dlouhý okruh vede po značené naučné trase Adalberta Stiftera.
Pihlovský okruh (modrá): Tento 9 kilometrů dlouhý okruh je již náročnější. Vede po nové cyklostezce, která začíná u hornoplánské pláže. Postupně dojdete až do zaniklé obce Maňávka.
Hůrecký okruh (oranžová): Nejnáročnější hornoplánský okruh je dlouhý 15 kilometrů. Vede z Horní Plané do osady Žlábek. Postupně dojdete po cyklostezce do Jenišova a poté se vydáte zpátky do Horní Plané.Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce