PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nordic Walking v Horní Plané


Sport
Město: Horní Planá

Datum: 31.10.2015 od 10:00 hod.

Místo: KIC

 
 

Šest nových okruhů pro Nordic Walking si od letošního léta užívají fanoušci tohoto sportu na Hornoplánsku. V sobotu 31. října se společně vydají na tři z nich - na více než pět kilometrů dlouhý Stifterův okruh, devět kilometrů dlouhý Pihlovský okruh a takřka šestnáct kilometrů dlouhý Hůrecký okruh. Akce odstartuje v 10 hodin dopoledne u infocentra.

„Každý účastník od nás na začátku dostane mapku, zároveň se dozví zajímavosti o Nordic Walkingu a také našich trasách. Po zdolání některého z okruhů získají účastníci diplom,“ zmínil vedoucí infocentra Luděk Štěpánek a dodal, že se akce mohou zúčastnit i zájemci, kteří nemají vlastní hole. Na místě budou k zapůjčení. Na trase mohou účastníci také počítat s občerstvením.

Nordic Walking je stále populárnější sport, který si užívají všechny věkové kategorie. „Nordic Walking má dobrý vliv na zdraví a kondici. Stimuluje srdce a oběhový systém, uvolňuje svalové pnutí, je ideální pro hubnutí... Zároveň se jedná o zábavu. Myslím si, že nádherná hornoplánská a celkově lipenská příroda je pro Nordic Walking jako stvořená,“ řekl Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

Informace k jednotlivým sobotním okruhům:

Stifterův okruh (fialová): Více než 5 kilometrů dlouhý okruh vede po značené naučné trase Adalberta Stiftera.
Pihlovský okruh (modrá): Tento 9 kilometrů dlouhý okruh je již náročnější. Vede po nové cyklostezce, která začíná u hornoplánské pláže. Postupně dojdete až do zaniklé obce Maňávka.
Hůrecký okruh (oranžová): Nejnáročnější hornoplánský okruh je dlouhý 15 kilometrů. Vede z Horní Plané do osady Žlábek. Postupně dojdete po cyklostezce do Jenišova a poté se vydáte zpátky do Horní Plané.Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Česká hudba zní ...

Hudba / Jihočeská filharmonie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
17.10.2018 od 19:00 hod.

 

iShorts - krátké lásky

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2018 od 20:00 hod.

 

Objevárium - originální minigolfové hřiště

Výstava / interaktivní výstava
Galerie Mariánská
17.10.2018 - 06.01.2019 od 14:00 hod.
vícedenní akce