PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nordic Walking v Horní Plané


Sport
Město: Horní Planá

Datum: 31.10.2015 od 10:00 hod.

Místo: KIC

 
 

Šest nových okruhů pro Nordic Walking si od letošního léta užívají fanoušci tohoto sportu na Hornoplánsku. V sobotu 31. října se společně vydají na tři z nich - na více než pět kilometrů dlouhý Stifterův okruh, devět kilometrů dlouhý Pihlovský okruh a takřka šestnáct kilometrů dlouhý Hůrecký okruh. Akce odstartuje v 10 hodin dopoledne u infocentra.

„Každý účastník od nás na začátku dostane mapku, zároveň se dozví zajímavosti o Nordic Walkingu a také našich trasách. Po zdolání některého z okruhů získají účastníci diplom,“ zmínil vedoucí infocentra Luděk Štěpánek a dodal, že se akce mohou zúčastnit i zájemci, kteří nemají vlastní hole. Na místě budou k zapůjčení. Na trase mohou účastníci také počítat s občerstvením.

Nordic Walking je stále populárnější sport, který si užívají všechny věkové kategorie. „Nordic Walking má dobrý vliv na zdraví a kondici. Stimuluje srdce a oběhový systém, uvolňuje svalové pnutí, je ideální pro hubnutí... Zároveň se jedná o zábavu. Myslím si, že nádherná hornoplánská a celkově lipenská příroda je pro Nordic Walking jako stvořená,“ řekl Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

Informace k jednotlivým sobotním okruhům:

Stifterův okruh (fialová): Více než 5 kilometrů dlouhý okruh vede po značené naučné trase Adalberta Stiftera.
Pihlovský okruh (modrá): Tento 9 kilometrů dlouhý okruh je již náročnější. Vede po nové cyklostezce, která začíná u hornoplánské pláže. Postupně dojdete až do zaniklé obce Maňávka.
Hůrecký okruh (oranžová): Nejnáročnější hornoplánský okruh je dlouhý 15 kilometrů. Vede z Horní Plané do osady Žlábek. Postupně dojdete po cyklostezce do Jenišova a poté se vydáte zpátky do Horní Plané.Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert: Pavla Ambrožová

Hudba / koncert / koncert
Spektrum Sezimovo Ústí
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

listování - rakovinu nevyléčíš - denis leary

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
07.12.2023 od 18:30 hod.

 

Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.