PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nordic Walking v Horní Plané


Sport
Město: Horní Planá

Datum: 31.10.2015 od 10:00 hod.

Místo: KIC

 
 

Šest nových okruhů pro Nordic Walking si od letošního léta užívají fanoušci tohoto sportu na Hornoplánsku. V sobotu 31. října se společně vydají na tři z nich - na více než pět kilometrů dlouhý Stifterův okruh, devět kilometrů dlouhý Pihlovský okruh a takřka šestnáct kilometrů dlouhý Hůrecký okruh. Akce odstartuje v 10 hodin dopoledne u infocentra.

„Každý účastník od nás na začátku dostane mapku, zároveň se dozví zajímavosti o Nordic Walkingu a také našich trasách. Po zdolání některého z okruhů získají účastníci diplom,“ zmínil vedoucí infocentra Luděk Štěpánek a dodal, že se akce mohou zúčastnit i zájemci, kteří nemají vlastní hole. Na místě budou k zapůjčení. Na trase mohou účastníci také počítat s občerstvením.

Nordic Walking je stále populárnější sport, který si užívají všechny věkové kategorie. „Nordic Walking má dobrý vliv na zdraví a kondici. Stimuluje srdce a oběhový systém, uvolňuje svalové pnutí, je ideální pro hubnutí... Zároveň se jedná o zábavu. Myslím si, že nádherná hornoplánská a celkově lipenská příroda je pro Nordic Walking jako stvořená,“ řekl Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

Informace k jednotlivým sobotním okruhům:

Stifterův okruh (fialová): Více než 5 kilometrů dlouhý okruh vede po značené naučné trase Adalberta Stiftera.
Pihlovský okruh (modrá): Tento 9 kilometrů dlouhý okruh je již náročnější. Vede po nové cyklostezce, která začíná u hornoplánské pláže. Postupně dojdete až do zaniklé obce Maňávka.
Hůrecký okruh (oranžová): Nejnáročnější hornoplánský okruh je dlouhý 15 kilometrů. Vede z Horní Plané do osady Žlábek. Postupně dojdete po cyklostezce do Jenišova a poté se vydáte zpátky do Horní Plané.Třeboňská nokturna spustila předprodej na 20. ročník

Festival klasické hudby, Třeboňská nokturna, spouštil předprodej na letní část, která se koná od 11. do 15. července na různých místech Třeboně. Vystoupí na něm Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Jiří Stivín & Jaroslav Šindler, Eliška Weissová a mnoho dalších. V rámci večerního setkání vyzpovídá 23. února moderátorka Martina Kociánová geologa a spisovatele Václava Cílka. Koncertní řadu zakončí 23. března pásmo Madrigal včera a dnes s Ensemble Baroque Quintet. Zimní večery uvede moderátorka a hudební vědkyně Eva Hazdrová-Kopecká. Předprodej běží na webu trebonskanocturna.cz, kde naleznete také kompletní festivalový program. (dap)

 

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat