PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zůstane festival Mighty Sounds v Táboře? Odpůrci nepřišli, město přislíbilo podporu

Zůstane festival Mighty Sounds v Táboře? Odpůrci nepřišli, město přislíbilo podporu

Neděle, 28.09.2014 / článek

 

Žádní odpůrci a stěžovatelé se na besedu, zda má festival Mighty Sounds zůstat na letišti u Čápova dvora, nedostavili. Pořadatelé festivalu měli ve čtvrtek 25. září na sále Střelnice své příznivce, a tak se debata věnovala spíše podpoře festivalu ze strany vedení města. To do teď zůstávalo spíše v neutrální rovině.

Festival Mighty Sounds dostává každý rok vysoké pokuty za hluk od Krajské hygienické stanice. Za změnu současné podoby zákona, který takové pokuty umožňuje ukládat i při nesplnitelných limitech hluku, sepsali pořadatelé petici a uspořádali ve Střelnici besedu s veřejností.

Stěžovatelé však nedorazili, zástupci hygienické stanice podle pořadatel vzkázali, že se zúčastnit odmítají. Proti zhruba 40 příznivcům Mighty Sounds tak usedl František Švadlena a Markéta Štechová za festival, starosta Jiří Fišer a místostarostka Lenka Horejsková za táborskou radnici a Josef Németh za podnikatele. Ten připomněl zejména ekonomický přínos provozovatelům restauračních a ubytovacích zařízení, za něž festival v Táboře utrácí zhruba půl milionu korun.

„Máme mnoho kamarádu z Finska, kteří o festivalu, nezávisle na nás, vědí a jezdí na něj. V době Mighty Sounds zaznamenáváme zvýšenou návštěvnost v našem Muzeu loukářského umění,“ vystoupil z publika provozovatel muzea Onni Lillqvist. Další lidé se ptali, zda radnice může nějak festival podpořit. Právě toto téma se na večeru stalo stěžejním.

Letos bylo stížností znatelně méně, hygienická stanice prý zaznamenala pouze jednu. Zřejmě je to tím, že pořadatelé upravili program a v neděli produkce skončila dříve. To je pozitivní. Město vždy vystupovalo v této věci neutrálně, nyní bychom nabídli, aby se dotyční zástupci festivalu, vedení města a orgány státní správy včetně hygieny sešli a domluvili se na podmínkách pokračování festivalu,“ komentoval Jiří Fišer. Problémem však může být, že pár týdnů před volbami nemá svou pozici starosty jasnou.

„I tak se domníváme se, že festival Mighty Sounds v Táboře podporu má, je tedy třeba hledat cesty, jak stávající situaci s pokutami za hluk řešit. Pokusíme se tedy sejít, najít společnou cestu a zkusíme opět získat oficiální podporu vedení. Z diskuse mimo jiné vyplynulo, že bychom mohli získat větší podporu místních podnikatelů, tak uvidíme,“ podotkla mluvčí Mighty Sounds Markéta Štechová. Dodala, že jedenáctý ročník festivalu Mighty Sounds se za těchto podmínek v Táboře konat bude. Přesný termín bude ještě upřesněn.

Vzhledem k opětovnému měření hluku, visí nad festivalovým areálem pravděpodobnost pokuty, letos možná znovu dvojnásobné. Částka by se tak mohla dotýkat osmi set tisíců korun, rozhodnutí Krajské hygienické stanice přijde pořadatelům v lednu.

„V každém případě stále potřebujeme hlasitou podporu všech, za dosavadní projevy podpory děkujeme. Připomínáme ještě možnost podepsat petici za změnu zákona o limitech hluku, petice už poběží jen pár dnů,“ upozornila mluvčí festivalu.

V Táboře je možné ji podepsat v AG sport Baru, Hotelu Palcát, Hotelu Relax, Pensionu na Mýtĕ, restauraci U Soudku, diskotéce Apollo či ve vybraných vozech taxislužby. V Budějovicích je pak dostupná v hudebním klubu Fabrika. Dostupná je také online zde.


Autor: David Peltán


Téma: Mighty sounds

Kuželkářský maraton letos i za účasti dalších jihočeských měst

O víkendu 6. a 7. října se na čtyřdráhové kuželně v Táboře koná čtvrtý ročník kuželkářského maratonu. Letos poprvé i za účasti dalších třech jihočeských měst – Loučovic, Blatné a Dačic. Česká unie sportu v Táboře, město Tábor a Kuželkářský klub Loko Tábor se pokusí ve spolupráci s veřejností překonat hranici 1000 her na všech čtyřech drahách táborské Lokomotivy. Úkolem sportovních nadšenců z řad veřejnosti, ale registrovaných hráčů bude absolvovat celkem 1 000 her, když každá z nich obsahuje 15 hodů do plných. Podmínkou je hrát nonstop bez přerušení více jak 25 hodin. Každý účastník může absolvovat neomezený počet her. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie od 10 let, zúčastnit se mohou sportovní oddíly, školy, kolektivy a jednotlivci. Akce odstartuje v 9 hodin současně i v dalších třech jihočeských městech - Loučovicích, Blatné a Dačicích. Očekávaný konec odhadován po uplynutí 25 až 27 hodin, v sobotu 7. října od 10 do 12 hodin. Přihlašování bude probíhat přes přihlašovací systém, který bude průběžně doplňován.
Koulení je zdarma, jedinou podmínkou je sálová obuv. Výkony nejsou tolik důležité, stačí jen chuť, elán a pozitivní nálada. Jedinou podmínkou je sálová obuv. Účast už přislíbily významné osobnosti nejen ze sportovního prostředí, které budou průběžně představovány na FB stránkách ČUS. Součástí masové akce bude i soutěž o nejvyšší nához na jednu hru (15 hodů do plných) v kategoriích jednotlivců registrovaných a neregistrovaných mužů a žen, a dětí do 15 let. (ph)

V MC Orion zahrají kapely se známými tvářemi

V pátek 6. října se po dlouhé době koná v táborském klubu MC Orion hlučný večírek s trojicí kapel, které se představí táborskému publiku vůbec poprvé, ačkoli v nich hrají známé tváře. Thulsa je těžkotonážní stoner/metal/hardcore kapela z Brna, kde základ tvoří členové Tummo (RIP) a mikrofon si vzal Banán (Protijed, ex-Hanba, Kovadlina, I am pentagon, Balaclava a mnoho dalších...). Pamětníci si mohou vzpomenout na koncert italského experimentálního dua OvO v Orionu v roce 2017, kde také hrála tehdy Banána kapela I am Pentagon a právě brněnští Tummo. V současné době mají u Amáka nahraný materiál na novou desku, která brzy vyjde. Večer otevře death metalová kapela Entrapped z Českých Budějovic a ač budou hrát v Táboře poprvé, tak všichni členové se nejednou v Táboře představili. Zpěvák a basák Růžena naposledy v květnu vystupoval na táborské Cestě jako zpěvák Lahar, Lukáš bubnuje také v Dezinfekci, kteří naposledy hráli v létě v pivnici U Zlatého Lva společně s Japonci Speed Noise Hell a kytarista Mirža už kdysi dávno v Orionu hrál ještě s kapelou Kuzimu Mabaya. Jako druzí nastoupí crust punková sypačka Kibera, která v tichosti vydala letos nové EP a stihli předskočit na 007 špinavcům Hellshock. Každého rozhodně zaujme hodně hrubý ženský „zpěv", tohle bude nejrychlejší kapela večera. Start koncertů je v 19.45 hodin, vstupné je 150 korun v předprodeji, 200 na místě. (ro)

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ladislav Nagy: Renesance žánrové literatury v současné anglicky psané próze

Ostatní / přednáška
Děkanská 305/6, Tábor
04.10.2023 od 18:30 hod.

 

Kurz keramiky - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
04.10.2023 od 16:30 hod.

 

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, HIV a syfilis

Ostatní / bezplatné testování
u vlakového a autobusového nádraží
04.10.2023 od 14:00 hod.