PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Známe výsledky soutěže Moje víno. Táborský festival kráčí do velkého finále!

Známe výsledky soutěže Moje víno. Táborský festival kráčí do velkého finále!

Úterý, 25.03.2014 / článek

 

  Ryzlink vlašský z vinařství Ilias, Sylvánské zelené od Waldbergu a Pálava ze Sonberku. To jsou tři králové nultého ročníku soutěže Moje víno Táborského festivalu vína, v níž svého oblíbence hledali milovníci vína, zákazníci. Nejdelší svátek vína a gastronomie ve střední Evropě spěje do svého finále. To se koná již tuto sobotu 29. března od 13 hodin v sále Hotelu Palcát a je bez omezení kapacity přístupné veřejnosti. Návštěvníci na něm najdou třicet vinařství z Čech, Moravy i zahraničí.

Táborský festival vína míří po měsíci ke svému závěru. Velká prodejní přehlídka vín se uskuteční 29. března od 13 hodin v Hotelu Palcát v Táboře. Návštěvníci na ní budou moci ochutnat kolem tří set vzorků 30 předních vinařů z Čech, Moravy a zahraničí.

„Přehlídky se účastní absolutní špička moravských vinařů jako vinařství Mikrosvín, Proqin, Znovín Znojmo, Volařík, Baloun nebo rakouští Weingut Famile Weber. Velký sál hotelu nabídne návštěvníkům i samotným vinařům větší komfort. Je vzdušnější a poprvé také budou moci lidé na přehlídce i sedět,“
říká ředitel festivalu Jiří Blafka.

Po celou dobu přehlídky bude možné si zakoupené víno zanechat v úschovně zdarma. K občerstvení poslouží dvě restaurace hotelu a v recepci mohou lidé zhlédnout prodejní výstavu obrazů výtvarnice a pedagožky Hany Masopustové. Vstupné na přehlídku je v předprodeji 150, na místě 180 korun. Po skončení sobotní přehlídky bude od 22 hodin oldies diskotéka. Více informací najdete zde.  

Nejoblíbenější vína

Na šestém ročníku Táborského festivalu vína se od začátku března konala soutěž Moje víno, v níž konzumenti v Táboře, Praze a Brně mohli oznámkovat své oblíbené víno. Z 19 vzorků postoupilo do finále osm vín, mezi něž se dostala vinařství Ilias, Kolby, Sonberk, Waldberg, Chateau Lednice, Gotberg, Volařík a Vajbar.

Finále se uskutečnilo v neděli 23. března a jeho průvodcem byla sommelierka Dagmar Fialová a sommelier Ladislav Makovec, otec soutěže. Ze soutěže nakonec vzešli tři vítězové - Ryzlink vlašský (pozdní sběr 2012) z vinařství Ilias, Sylvánské zelené (pozdní sběr 2012) od Waldbergu a Pálava (pozdní sběr 2011) ze Sonberku.

„Klobouk dolů před nápadem uspořádat tuto soutěž, v níž nehodnotí odborníci, ale samotná veřejnost – konzumenti a zákazníci. Moje víno má velký potenciál a doufám, že se rozšíří do celé republiky. Bylo by zajímavé sledovat rozdíly mezi městy, mezi chutěmi, které již nyní byly zřejmé,“ zhodnotila Dagmar Fialová, sommelierka brněnské restaurace La Bouchée.
Soutěže se účastnilo zhruba 200 konzumentů z celé republiky. Na dalších příčkách se umístila v tomto pořadí vinařství Kolby (ryzlink rýnský), Volařík (chardonnay), Vajbar (muškát moravský), Gotberg (ryzlink rýnský), Chateau Lednice (rulandské šedé).

Festival dále pokračuje kulturně benefičními akcemi. Už 5. dubna zahrají na Housově mlýně kapely Tarapaca Jazz band a Trim4 pro Domácí hospic Jordán, herec Jaroslav Dušek sehraje Čtyři dohody a Dan Bárta s Illustratosphere představí desku Maratonika. Vstupenky na koncert lze v době festivalu, tedy do 29. března, koupit za nižší sazbu 250 korun.


Autor: i -


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.

 

 

SVĚTLOMAT

Hudba / koncert / rock - blues - funk - punk
Kamenáč music art pub
01.12.2023

 

Nasvícení města Sezimovo Ústí - Janek Ledecký!

Ostatní / setkání
náměstí Tomáše Bati
01.12.2023 od 15:00 hod.