PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Žižkův vraždící palcát oslaví první kulatiny

Žižkův vraždící palcát oslaví první kulatiny

Středa, 17.09.2008 / pozvánka

 

Metalový svátek, festival Žižkův vraždící palcát v sobotu oslaví deset let od svého vzniku. Tentokrát se hudební produkce přestěhovala do klubu Milenium na Pražském sídlišti. Akce začne už v 16 hodin a vystoupí na ní jedenáct metalových skupin.

Festival pořádá místní metalová úderka F.O.B., která na akci nebude chybět ani nyní, již od roku 1998 pravidelně vždy dvakrát až třikrát ročně. Akce se dříve konala v sále restaurace Na pěkné vyhlídce v Čekanicích či jako open air festival v areálu Housova mlýna v Táboře. Nyní se přestěhovala do klubu Milénium.

"Na Housově mlýně se změnily podmínky a myslím si, že Milenium je dobrá volba. V současnosti je to v Táboře nejlepší klub s výborným zázemím pro diváky i kapely. K deseti letům pořádání festivalu jsme pro jeho příznivce připravili památeční trička a další suvenýry," prozradil za pořadatele manažer skupiny F.O.B. Jiří Volný.

Metal z dovozu
Letos se na Žižkově vraždícím palcátu představí zahraniční skupiny Detonation z Holandska a Casketgarden z Maďarska. Českomoravskou scénu pak budou reprezentovat deathmetaloví Poppy Seed Grinder, crust rock&rolloví Malignant Tumour, blackmateloví Mater Mostifera, Belligerence, grinoví Yourpu, funny punkoví Halalí, metaloví Meresiew, melodický metal zastoupí Born Again a nebudou chybět ani zmínění F.O.B. z Tábora. Ti se předvedou s novým zpěvákem Markem Dostálem i novými skladbami z připraveného nového alba, které se na pultech objeví v listopadu.

"Festivalové jubileum oslavíme také zřejmě nejlepší sestavou kapel, která se za ty léta na festivalu objevila. Upozornil bych hlavně na holandskou skupinu Detonation, která v současnosti patří mezi evropskou špičku tohoto žánru. Zajímavé bude jistě i vystoupení táborské formace Meresiew, představí totiž svou novou zpěvačku. Podrobnější informace o festivalu naleznou zájemci na webových stránkách www.zizka.fob.cz," dodal Volný.

Otevřeno až do rána
Klub Milénium bude otevřen od 15 hodin. Vstup na festival je 199 korun do 16 hodin, poté 249 korun. Na místě bude již tradičně zajištěn velký výběr CD, audiokazet, vinylových desek, triček a dalších materiálů s tématikou této kultury. Pořadatelé dodávají, že podle zájmu návštěvníků bude klub otevřený až do odjezdu ranních vlaků. Od roku 1998 se festivalu účastnilo přes 100 místních i zahraničních kapel.


Autor: David Peltán


Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce