PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zdravě jíst a přitom si pochutnat? Jde to!

Zdravě jíst a přitom si pochutnat? Jde to!

Sobota, 14.12.2013 / rozhovor

 

V únoru letošního roku byla v Pražské ulici v Táboře otevřena jídelna a prodejna zdravé stravy Natural. Jedná se o rodinný podnik založený již v roce 1992 v Písku. Ve své době se jednalo o první provozovnu tohoto typu v Jižních Čechách a jednu z prvních v rámci celé ČR. Přinášíme první část rozhovoru s majitelkou jídelny a prodejny zdravé stravy, Jitkou Pavlátovou.

Můžete čtenářům  představit vaši firmu?
Natural je rodinná firma, která vznikla v roce 1992 v Písku a v únoru letošního roku se rozrostla o pobočku v Táboře. Naší prioritou je prodávat a vyrábět co nejzdravější potraviny pro naše zákazníky. Proto také držíme přísné zásady pro výrobu potravin. Výčet všech těchto zásad můžete nalézt na našich stránkách www.naturaltabor.cz. Na prodejně hlídáme škodlivá E (konzervanty, glutamáty, chemické barviva apod.) a takové potraviny v sortimentu nemáme. Firma zaměstnává 18 zaměstnanců a denně nabízí tři druhy teplých jídel, dvě polévky a zeleninový bar plný salátů a příloh. Dále si můžete zakoupit různé druhy pohárů, chlebíčků, obložených bulek, zeleninových placek a karbanátků. Na prodejnách je okolo 7000 druhů bio, dia, bezlepkových a dalších racionálních výrobků.

Jak vás napadlo podnikat v tomto oboru?
Já i manžel jsme již dvacet let vegetariáni a přibližně stejnou dobu se zabýváme zdravou stravou. Takže když se naskytla příležitost koupit provozovnu v Písku tak jsme jí rádi využili.

Myslíte, že je v současné době dostatečná nabídka zdravé stravy?
Na našem trhu působí již poměrně hodně racionálních či bio prodejen a jídelen. Je pravdou, že ne vždy si zde můžete zakoupit zdravé potraviny. Uvedu příklad: Když nakoupíte bio zeleninu plnou vitamínů a pak jí upravíte smažením, tak tím vše zcela znehodnotíte. Každý olej má jiný kouřový bod a je dost pravděpodobné, že pokud smažíte, tak jej přepálíte a tím začnou vznikat karcinogenní látky. Proto také jednou z našich hlavních zásad je, že nesmažíme. Někdo mi dokonce říkal, že jsme jediná provozovna v republice, ale to jsem si neověřovala. Nebo pokud koupíte dítěti musli tyčinku a ve složení naleznete, cukr, konzervanty a chemická barviva, tak to je dle mého názoru také špatně. Proto se snažíme stále hledat nové informace o potravinách a jejich vlivu na zdraví lidí, abychom prodávali co možná nejvíce zdravé potraviny.

Za 10 dní přineseme jeho druhou část rozhovoru.


Autor: i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.

 

dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.